NHL LIGA

Neočekivani domaći porazi Dallasa i Chicaga

26.02.2016 u 11:27

okejaši Dallasa i Chicaga, dvije vodeće momčadi Zapadne konferencije NHL-a, doživjeli su neočekivane domaće poraze od Winnipega, odnosno Nashvillea tako da je momčad iz Teksasa ostala jedan bod ispred aktualnih prvaka.

Samo nekoliko sati nakon što su poslali svog kapetana Andrewa Ladda u Chicago, hokejaši Winnipega ostvarili su neočekivanu pobjedu u Dallasu, svladavši vodeću momčad Zapadne konferencije sa 6-3. Dva pogotka za Jetse, uz jednu asistenciju, postigao je 22-godišnji finski napadač Joel Armia, dok je Mark Scheifele triput bio dodavač, a jednom strijelac. Gosti su vodili 3-0 nakon prve trećine, da bi dvostruki strijelac Jason Spezza i najbolji strijelac Dallasa Tyler Seguin vratili domaće u igru. No, pretposljednja momčad Zapada je s nova tri pogotka napunila mrežu Starsa i odnijela bodove.

Chicago je pobjedom u svom United Centreu mogao doći na vrh Zapadne konferencije, ali su "predatori" iz Nashvillea slavili s 3-1 i ostvarili treću uzastopnu pobjedu. Domaća je momčad povela pogotkom Brenta Seabrooka u 6. minuti, ali je to bio jedini od 39 udaraca Blackhawksa koji je prošao pokraj Pekke Rinnea u mrežu Predatorsa. Golovima Viktora Arvidssona u 10. minuti, te Callea Jarnkroka i Mikke Salomakija u 59. minuti, postignutih u razmaku od 52 sekunde, gosti su stigli do svoje 30. ovosezonske pobjede, koja ih čvrsto drži na jednom od dva mjesta koja donose pozivnicu za doigravanje.

8. Colorado 63 27 5 4 27 68
9. Minnesota 61 26 1 10 24 64