SJAJNO RJEŠENJE

Neobična rukometna akcija Danaca oduševila mnoge!

17.01.2016 u 16:18

Danska rukometna reprezentacija potvrdila je kandidaturu za prvaka Europe pobjedom protiv Rusije u subotu rezultatom 31:25, a pogodak Andersa Eggerta bio je zaista atraktivan...

Danska ima dvije titule na europskim prvenstvima, što su i jedina zlata u povijesti ove reprezentacije. Po treću krunu krenuli su u subotu izabranici Gudmundura Gudmundssona sigurnom pobjedom 31:25 protiv Rusije u dvoboju u kojem su protivnika slomili tek u drugom poluvremenu.

U listu strijelaca upisala se većina danskih igrača, a po četiri pogotka zabili su Mikkel Hansen, Mensah Larsen i Damgaard Nilsen. No, veteran Anders Eggert koji je zatresao mrežu protivnika tek dva puta bio je strijelac pogotka koji je mnoge oduševio.

Naime, u jednoj akciji potkraj prvog poluvremena Danci su pokazali da krila mogu međusobnim dodavanjima u zraku doći do sigurne pozicije za pogodak. Svan Hansen je tako proigrao Eggerta kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu pokraj Bogdanova. Bio je to po izboru EHF-a najljepši pogodak dana...