Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Kanada je izborila plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, ali njezina sljedeća utakmica neće se igrati na domaćem terenu nego u Los Angelesu.
Zbog toga je reprezentacija putem društvenih mreža objavila emotivno otvoreno pismo navijačima.
"Žao nam je što vas moramo napustiti. Ali vi ne morate napustiti nas", poručili su Kanađani i pozvali navijače da ih prate preko granice i nastave podržavati u nokaut fazi.
Poruka ima dodatnu težinu zbog trenutačno zategnutih političkih odnosa između Kanade i SAD-a. Posljednjih mjeseci dio Kanađana bojkotira putovanja u Sjedinjene Države, no reprezentacija ih sada poziva da barem zbog nogometa ostave politiku po strani i nastave sanjati zajedno s momčadi.
Kanada će u šesnaestini finala igrati protiv Južnoafričke Republike, a reprezentativci vjeruju da će i u SAD-u imati veliku podršku svojih navijača.
