svi jedva čekaju

Napokon se vraća domaći nogomet; Slaven Belupo i Lokomotiva polufinalom Kupa otvaraju postkorona sezonu

  • Autor: S.K. / Hina
  • Zadnja izmjena 30.05.2020 08:13
  • Objavljeno 30.05.2020 u 08:13
Lokomotiva

Lokomotiva

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Nakon više od dva i pol mjeseca pauze nogomet se vraća na hrvatske stadione. Nogometna sezona se nastavlja utakmicama polufinala Hrvatskog kupa koje su na rasporedu ovoga vikenda

Nakon više od dva i pol mjeseca pauze nogomet se vraća na hrvatske stadione. Nogometna sezona se nastavlja utakmicama polufinala Hrvatskog kupa koje su na rasporedu ovoga vikenda.

Od ožujka naši klubovi nisu bili u akciji. Pandemija koronavirusa zaustavila je sva natjecanja diljem svijeta, a većinu i otkazala. Međutim, nakon što se situacija sa smrtonosnim virusom smirila, lige se polako počinju 'otključavati'. Prvi su krenuli Nijemci, a ovoga vikenda lopta će se ponovo zakotrljati i u Hrvatskoj. Prvo je na rasporedu polufinale Kupa, a idućeg vikenda kreće i Hrvatski Telekom Prva liga.

Stožer Civilne zaštite odobrio je početak održavanja sportskih natjecanja, pa više nema nikakvih prepreka za nastavak nogometnih natjecanja u Hrvatskoj. Od 30. svibnja mogu se nastaviti sportska natjecanja na otvorenom, a od 12. lipnja u zatvorenim prostorima. Za sada bez gledatelja na stadionima.

Posljednja nogometna utakmica u Hrvatskoj igrana je 9. ožujka, kada je Lokomotiva slavila u Gorici s 3:1.

'Lokosi' i Slaven Belupo će biti prvi koji će krenuti u nastavak. U subotu će u Koprivnici odmjeriti snage u prvom susretu polufinala Kupa, a dan kasnije u drugom polufinalnom paru igrat će Rijeka i Osijek.

Gotovo nevjerojatno zvuči podatak kako je Slaven Belupo posljednju domaću utakmicu u Kupu igrao prije više od četiri godine. U travnju 2016. Belupo je na stadionu Ivan Kušek - Apaš pobijedio Rijeku 3:0 golovima Ejupija, Ozobića i Pokrivača i tako izborio finale protiv Dinama u Osijeku. Bilo je to drugo finale za 'farmaceute', no oba su izgubili od Dinama (2007, 2016).

Nakon te utakmice Slaven Belupo je čak 11 puta gostovao u Kupu.

'Utakmica s Lokomotivom je ona na koju smo stavili potpuni fokus i tako se ponašamo posljednja tri tjedna od kad smo ponovno zajedno. Iako je iza nas neočekivana pauza, spremni smo i puni motiva jer imamo priliku napraviti veliki rezultat. Atmosfera u svlačionici je odlična i s nestrpljenjem očekujemo subotu navečer', kazao je napadač koprivničkog sastava Bruno Bogojević.

Slaven Belupo i Lokomotiva su ove sezone tri puta igrali međusobno. Slaven je jednom slavio u Koprivnici (1:0), a Lokomotiva dva puta u Zagrebu (6:1, 3:0). U Koprivnici posebno pamte dvoboj iz kolovoza prošle godine kada su na stadionu u Kranjčevićevoj doživjeli pravi potop. Za Lokomotivu su tada zabili Cokaj, Tolić, Petrak, Drožđek te dva pogotka Kastrati.

'Presretan sam što se napokon vraćamo na teren! Svima nam je jako nedostajao nogomet. Naporno smo svi radili, nadam se da ćemo nastaviti na razini na kojoj smo i bili. Momčad je sjajna, to moramo i nastaviti potvrđivati u utakmicama koje slijede', kazao je napadač zagrebačkog sastava Myrto Uzuni.

'Imamo kvalitetu za finale Kupa i vrh hrvatske lige. Nadam se da ćemo igrati dobro i pobijediti. Želimo nastaviti gdje smo stali, kako momčadski tako i ja osobno. Želim nastaviti s postizanjem golova, bio bih presretan kada bi postigao u Koprivnici gol koji bi odveo momčad u finale', dodao je.

Za Lokomotivu je pandemija došla u najgorem trenutku. Momčad Gorana Tomića je bila u nizu od pet uzastopnih ligaških pobjeda. Na ljestvice se Lokomotiva trenutačno nalazi na trećem mjestu s bodom manje od drugoplasirane Rijeke, dok Hajduk na četvrtoj poziciji ima bod manje. Slaven Belupo je sedmi s 26 bodova, devet bodova više od 'fenjeraša' Intera i Varaždina.

Momčad iz Koprivnice će sedmi put u svojoj povijesti igrati u polufinalu Kupa, a do sada se dva puta probila do finala. No, oba finala je izgubila i to oba puta od Dinama (2007, 2016). Lokomotiva će u svom trećem polufinalu loviti svoje drugo finale. U svom prvom finalu 'lokosi' su 2013. izgubili od Hajduka.

Glavni sudac subotnje utakmice bit će Ivan Bebek, dok će mu pomoćnici biti Goran Pataki i Vedran Đurak. Četvrti sudac utakmice bit će Marin Vidulin, dok će delegat biti Krešimir Glavina. Kontrolor utakmice bit će Bruno Marić, glavni VAR sudac Mario Zebec, a pomoćni VAR sudac Tomislav Petrović.

Tjedan dana nakon Kupa nastavlja se i HT Prva liga i to 27. kolom i dvobojem Hajduka i Intera (5. lipnja), a u subotu i nedjelju su na rasporedu po dva okršaja (6. lipnja: Slaven B. – Gorica, 18.55 i Varaždin – Dinamo 21.05 te 7. lipnja: Istra 1961 – Rijeka, 18.55 i Lokomotiva – Osijek, 21.05).

Hrvatska 1. liga

Inter Zaprešić-Hajduk00:00
Dinamo Zagreb-Varaždin00:00
Osijek-Lokomotiva00:00
Rijeka-Istra 196100:00
Gorica-Slaven Belupo00:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb26212365
2.Rijeka26145747
3.Lokomotiva26144846
4.Hajduk26136745
5.Osijek26119642
6.Gorica2698935
7.Slaven Belupo26751426
8.Istra 196126471519
9.Inter Zaprešić26381517
10.Varaždin26381517

Sljedeće utakmice

Dok čekamo povratak domaćeg nogometa, pogledajte najbolje golove i akcije iz dosadašnjeg dijela prvenstva.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!