francuska liga

Nantes šokirao PSG na Parku prinčeva; 'kanarinci' su na ovo čekali gotovo 20 godina

14.03.2021 u 23:50

Nogometaši Nantesa priredili su senzaciju pobijedivši na Parku prinčeva PSG 2-1 u susretu 29. kola francuskog prvenstva

Bila je to prva pobjeda Nantesa na Parku prinčeva nakon studenog 2002. godine.

Nantes je gostovanje u Parizu dočekao kao pretposljednja momčad lige, a s neočekivana tri boda napredovao je za jednu poziciju, ali je i dalje u zoni ispadanja. PSG je pak propustio priliku preuzeti vrh nakon što je lider Lille remizirao kod Monaca.

PSG je dugo lomio goste, no kada je Julian Draxler u 42. minuti zabio za 1:0 činilo se kako će Parižani u nastavku rutinski do bodova. Međutim, uslijedio je veliki obrat. Randal Kolo Muani je izjednačio u 59. minuti, a Moses Simon je u 71. doveo 'kanarince' u prednost. Domaćin je u nastavku pokušao barem izjednačiti, no Nantes se sjajno branio priredivši senzaciju.

U derbiju 29. kola Monaco i Lille su odigrali bez golova. Momčad Nike Kovača je bila bliže pobjedi, međutim domaći igrači nisu uspjeli svladati Mikea Maignana.

Monaco je u 22. minuti stigao do vodstva golom Wissama Ben Yeddera, no on je poništen zbog zaleđa i to nakon intervencije VAR-a. U 30. minuti su zaprijetili gosti, no Timothy Weah je pucao po sredini gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela još jednom je zaprijetio Ben Yedder, ali je pucao iznad gola. Možda i najbolju priliku Monaco je u imao u 90. minuti. Stevan Jovetić je u kaznenom prostoru prihvatio jednu dugačku loptu i pucao u donji lijevi kut, no Maignan je sjajno reagirao. Za Lille nije nastupio Domagoj Bradarić.

• +4
AS Monaco - FC Lille, francuska liga, 14.3.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Valery HACHE / AFP / Profimedia

U ranije odigranim susretima Bordeaux i Rennes su ostvarili pobjede kojima su prekinuli crne serije.

Bordeaux je svladao Dijon 3:1 prekinuvši niz od sedam kola bez pobjede. Bordeaux je zadnju ligašku pobjedu ostvario u siječnju protiv Angersa, a potom je upisao šest poraza i remi.

Pobjedu gostima donijeli su Hwang Ui-jo (33, 45) i Nicolas de Preville (50), dok je gol za Dijon zabio Moussa Konate u 90. minuti. Za goste je od 65. minute zaigrao Toma Bašić.

Lošu seriju je prekinuo i Rennes koji je svladao Strasbourg 1:0 upisavši prvu pobjedu u zadnjih devet kola.

Pogodak vrijedan tri boda zabio je Benjamin Bourigeaud u 25. minuti utakmice.

Lorient i Nica su odigrali 1:1, Lens i Metz 2:2, a Nimes i Montpellier 1:1.

Na ljestvici vodi Lille (63) ispred PSG-a (60), Lyona (60) i Monaca (56).