što mu je ovo trebalo?

Nakon slavlja u derbiju trener Hajduka Valdas Dambrauskas šokirao svojom izjavom: Možda i nismo zaslužili ovu pobjedu...

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 21.11.2021 22:02
  • Objavljeno 21.11.2021 u 20:40
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Hajduk je na Rujevici, u 100. Jadranskom derbiju od hrvatske samostalnosti, pobijedio Rijeku 3:2. Bio je to sjajan derbi kojeg je odlučio Jan Mlakar golom doslovno u posljednjim sekundama utakmice

'Ova utakmica je pokazala kakvu kvalitetu ima hrvatski nogomet. Bila je ovo prava razglednica za HNL. Mentalno smo bili jaki i izdržali smo sve', rekao je trener Hajduka Valdas Dambrauskas nakon pobjede i onda šokirao:

'Pobijedili smo, ali možda i nismo zaslužili ovu pobjedu. Mislim da nismo bili bolja momčad iako smo pobijedili, ali bili smo mentalno spremni, puno smo se pripremali za ovu utakmicu. Taktički neke stvari nisu bile kako bih želio da budu, posebice kod presinga i distribucije lopte. U dosta situacija moramo dosta raditi. Pogotovo u tranziciji. U nekim stvarima smo bili dobri. Dobra je bila reakcija nakon 2:1. Na kraju smo imali sreće, ali to dolazi i od pripreme. Međutim, mentalno smo bili na visini. Znali smo što trebamo raditi i sretno smo došli do pobjede. Rijeci od srca čestitam. Do večeras su bili lideri lige i odigrali su odličnu utakmicu. Bilo nam je teško, ali na kraju smo ipak pobijedili', zaključio je Dambrauskas.

NK Rijeka - NK Hajduk 2:3, sažetak utakmice

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

  • +26
  • +23

NK Rijeka - NK Hajduk, HT Prva liga, 21.11.2021.

Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

S druge strane, trener Rijeke Goran Tomić imao je razloga za razočaranje...

'Čestitam Hajduku na pobjedi. Velika utakmica, mogu čestitati i svojim igračima, ostavili su sve što su imali. Odigrali smo jako dobro s taktičke strane, imali totalnu kontrolu lopte u prvom dijelu, ali bilo je teško napraviti nešto više jer je Hajduk igrao s tri stopera, ali kontrolirali smo utakmicu', rekao je Tomić i dodao:

NK Rijeka - NK Hajduk 3:2 izjave trenera

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Primili smo gol u najgore moguće vrijeme, okrenuli nešto u drugom poluvremenu. Igrali smo jako dobro, bilo je tu dobrih poteza, pritisaka, agresije. Imali smo sve u svojim rukama, 2:1, ali onda taj penal prelomi utakmicu, 2:2, s istekom vremena 3:2. Mogu samo čestitati svojim igračima...', zaključio je trener Rijeke nakon šokantnog poraza.

Hrvatska 1. liga

Gorica-Lokomotiva2:2
Rijeka-Hajduk2:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Osijek1594231
2.Rijeka1593330
3.Dinamo Zagreb1484228
4.Hajduk1583427
5.Lokomotiva1664622
6.Gorica1664622
7.Šibenik1653818
8.Istra 19611543815
9.Slaven Belupo1634913
10.Hrvatski dragovoljac1614117

Sljedeće utakmice

26.11.Osijek-Lokomotiva
26.11.Hajduk-Istra 1961
27.11.Hrvatski dragovoljac-Gorica
27.11.Slaven Belupo-Rijeka
28.11.Šibenik-Dinamo Zagreb

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!