NAJEFIKASNIJI IKADA

Naklon majstoru: Sjajan Zlatanov gol za veliki rekord!

04.09.2014 u 22:28

Švedska je u prijateljskom dvoboju protiv Estonije slavila rezultatom 2:0, a oba pogotka potpisao je kapetan domaćeg sastava Zlatan Ibrahimović

Nezaustavljivom Zlatanu za svoja dva gola trebalo je samo 24 minute, a tim učinkom je dosegnuo ukupnu brojku od 50 golova za Švedsku čime je postao najuspješniji srijelac svoje zemlje u povijesti.

Dosadašnji rekorder bio je davni švedski nogometni heroj Sven Rydell koji se prije gotovo stotinu godina zaustavio na brojci od 49 golova, a Zlatan je njegov učinak izjednačio već u trećoj minuti ogleda u Stockholmu.

Sredinom prvog dijela sam je zauzeo vrh vječne ljestvice i to nakon što je dodavanje Seba Larssona u gol proslijedio - petom. Još jedan u nizu remek djela jedinstvenog nogometnog majstora.

Zlatan će nakon 50. gola za Švedsku u utorak u Austriji upisati još jedan veliki jubilej. Tamo će upisati 100. nastup.