SVI GRIJESI

Najružniji trenuci, napadi na HNS i Mamića...

17.04.2017 u 19:07

U okviru projekta 'Izravna prevencija navijačkoga nasilja' promatrači HHO-a pratili su utakmice 28. kola MAXtv Prve lige

Oni su na temelju izravnog uvida i prikupljenih podataka zabilježili događanja koja u njihovom priopćenju prenosimo u cijelosti.

NK LOKOMOTIVA - GNK DINAMO  1:2

Utakmica 28. kola MAXtv Prve lige odigrana je u petak 14. travnja 2017. u 20:00 sati u Zagrebu na stadionu u Kranjčevićevoj pred blizu 1000 gledatelja. Susret je protekao u korektnoj atmosferi bez navijačkih ispada.

Lokomotiva - Dinamo 1:2 (28. kolo, 2016./17., 14.4.), sažetak Autor: YouTube

HNK RIJEKA - RNK SPLIT  2:0

Susret 28. kola MAXtv Prve lige odigran u subotu 15. travnja 2017. u Rijeci u 15:00 sati na stadionu Rujevica pred oko 4500 gledatelja, među kojima je bilo 500-600 pripadnika Armade (navijačka skupina HNK Rijeke). Gostujućih navijača nije bilo.

Armada je kao i obično glasno bodrila igrače Rijeke, veći dio utakmice vrlo korektno, te smo zabilježili nekoliko ispada samo u prvom poluvremenu. U tri navrata ( 11., 12. i 28. minuta) skandiraju Splićanima 'Tovarske pičke', a izazvani nekim sudačkim odlukama Armada, ali i cijelo gledalište, u dva navrata u 26. minuti skandiraju 'HNS pederi, nogomet ste sjebali'. Nakon toga, opet sucima, u 34. minuti viču 'Jebo vas Mamić'.

Rijeka - Split 2:0 (28. kolo 2016./17., 15.4.), sažetak Autor: YouTube

NK OSIJEK - NK ISTRA 1961  2:0

U Gradskom vrtu u Osijeku odigrana je utakmica 28. kola MAXtv Prve lige pred više od 2500 gledatelja među kojima su se isticali pripadnici Kohorte, njih gotovo 1000 koji su ovom prilikom obilježili 29. godišnjicu svog osnutka. Utakmica i navijanje protekli su u sportskom ozračju, uz tek jedno skandiranje 'HNS pederi, nogomet ste sjebali'.

Osijek - Istra 2:0 (28. kolo 2016./17., 16.4.), sažetak Autor: YouTube

Podsjećamo, preostale dvije utakmice 28. kola su bile između Hajduka i Cibalije (3:0), koja odigrana je bez gledatelja zbog kazne splitskom prvoligašu, te ona Intera i Slavena (1:1) u Zaprešiću.

Hajduk - Cibalia 3:0 (28. kolo 2016./17., 14.4.), sažetak Autor: YouTube
Inter - Slaven 1:1 (28. kolo 2016./17., 15.4.), sažetak Autor: YouTube