SRBIN SLAVIO 3:1

Najbolji dobio najvećeg; Đoković obranio naslov

12.07.2015 u 18:35

Srpski tenisač i najbolji reket svijeta Novak Đoković pobjednik je najpoznatijeg turnira na svijetu, a sa 3.1 svladao je velikana Rogera Federera

Srpski tenisač Novak Đoković obranio je naslov pobjednika Wimbledona nakon što je u finalnom susretu nakon dva sata i 55 minuta igre pobijedio Švicarca Rogera Federera 7-6 (1), 6-7 (10), 6-4, 6-3.

Đokoviću je to treći naslov u Wimbledonu nakon što je slavio prošle, te 2011. godine. Đoković je tako postao tek osmi igrač u povijesti koji je uspio obraniti naslov na jednom od najuglednijih svjetskih turnira. Prvom tenisaču svijeta to je drugi Gland Slam ove sezone nakon pobjede na Australian Openu i deveti u karijeri. Federer je ostao na rekordnih 17 Grand Slam naslova pri čemu sedam osvojenih u All England Clubu. Da je pobijedio Švicarac bi postao najstariji pobjednik Wimbledona u Open eri sa 33 godine i 338 dana.

Prva dva seta razriješena su u trinaestoj igri. Prvi set otišao je na Đokovićevu, a drugi na Federerovu stranu. Ključan detalj dogodio se početkom trećeg seta, kada se Đoković uspio oporaviti nakon izgubljenog 'tie-breaka' i sedam propuštenih set lopti. U trećem setu Đoković je brzo načinio break i poveo 3-1. Kod rezultata 3-2 meč je na pola sata prekinut zbog kiše. Prekid nije omeo srpskog tenisača koji je osvojio treći set rezultatom 6-4, a idući 6-3 za ukupnu pobjedu.

Ukupno na terenu: 15 sati i 59 minuta

Srpski tenisač Novak Đoković probio se na osmo mjesto ljestvice osvajača Grand Slam turnira s ukupno devet naslova, a u vodstvu je i dalje Švicarac Roger Federer koji je osvojio 17 Grand Slam turnira.

Đoković je pet puta slavio na Australian Openu, tri puta u Wimbledonu i jednom na US Openu. Na drugom mjestu ljestvice osvajača Grand Slam naslova su Amerikanac Pete Sampras i Španjolac Patrick Rafter sa po 14 naslova.