ATP I WTA RIM

Nadal se jedva izvukao u dvoboju protiv Gulbisa

16.05.2013 u 19:27

Peti nositelj i šesterostruki pobjednik jakog ATP turnira u Rimu Rafael Nadal bio je suočen s velikim izazovom u meču 3. kola protiv Latvijca Ernestsa Gulbisa

U meču protiv 46. tenisača svijeta Nadal je na kraju uspio preokrenuti i slaviti 1:6, 7:5, 6:4 nakon dva sata i 38 minuta igre.

U prvom setu Gulbis je samljeo Nadala i uz 16 winnera, uključujući 6 asova, prepustio Španjolcu tek jedan gem za 34 minute igre. No, malo po malo Nadal je uspio preokrenuti meč i odvesti ga na svoj mlin, te je izborio meč protiv sunarodnjaka Davida Ferrera kojem je Nijemac Philipp Kohlschreiber predao meč 3. kola zbog vrtoglavice.

Najbolji svjetski tenisač Novak Đoković bez problema je odradio svoj posao u 3. kolu i sa 6:1, 6:4 za samo 60 minuta igre savladao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova i ostvario 30. pobjedu u sezoni. Sljedeći protivnik bit će mu šesti nositelj, Čeh Tomaš Berdych, koji je stigao do osme pobjede u isto toliko mečeva protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona 7:5, 6:2.

U svom debitantskom nastupu na ATP turniru u Rimu Francuz Benoit Paire napravio je iznenađenje pobjedom nad sedmim nositeljem Juanom Martinom del Potrom rezultatom 6:4, 7:6(3).