utakmica istine za 'bile'

Na Poljud stiže neugodna Gorica, a Hajduk nema pravo na kiks; Osijek dočekuje 'dragovoljce'; evo gdje gledati današnje utakmice HT Prve lige

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 23.10.2021 11:11
  • Objavljeno 23.10.2021 u 11:11
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Subotnji program 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige donosi nam dva susreta. Od 15 sati u Gradskom vrtu Osijek dočekuje Hrvatski dragovoljac (Arenasport 3, MAXtv), a derbi se od 17.05 sati igra na Poljudu gdje uzdrmani Hajduk dočekuje Goricu (Arenasport 3, MAXtv)

Dvije zanimljive utakmice 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige igraju se danas. Prvi će na teren nogometaši Osijeka i Hrvatskog dragovoljca (15 sati, Arenasport 3, MAXtv), a potom od 17.05 sati derbi kola na Poljudu igraju Hajduk i Gorica (Arenasport 3, MAXtv).

OSIJEK - HRVATSKI DRAGOVOLJAC, 15 SATI, ARENASPORT 3, MAXtv

'Momčad je u dobrom stanju, dobro smo radili ovaj tjedan. Atmosfera nakon pobjede u Koprivnici je dobra, odradili smo odličnu utakmicu tamu i zasluženo pobijedili, a vjerujem da smo protiv Hrvatskog dragovoljca spremni dati svoj maksimum i doći do nove vrijedne pobjede', kaže trener Osijeka Nenad Bjelica uoči sraza s 'dragovoljcima'.

Bjelica ne očekuje velike razlike u odnosu na utakmicu u Kranjčevićevoj ulici u kojoj je Osijek slavio 2:1.

'Očekujem da će utakmica biti slična toj u kojoj se Hrvatski dragovoljac kompaktno branio. Vjerujem da će i sada ići u tom smjeru, odnosno da ćemo imati posjed i kontinuirani napad, a da će se suparnik kompaktno braniti i tražiti priliku iz kontri i polukontri. Pojačali su se nekolicinom igrača, bitno su poboljšali rezultate, uhvatili su priključak s drugim momčadima, s novim trenerom djeluju kompaktno i čvrsto, a osim u utakmici s Dinamom svaki put su bili konkurentni. Trebat će biti jako strpljiv, nadam se maksimalnom učinku svojih igrača, a kada je tako onda je pobjeda slijed toga', upozorava Bjelica koji zbog ozljeda neće moći računati na golmana Ivušića te Jovića, Kleinheislera, Bartoleca...

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

  • +3

Slaven Belupo - Osijek, HT Prve liga, nogomet, 17.10.2021.

Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

'Imamo kadar za nadoknaditi ih. U prethodnim utakmicama u veznom redu su igrali Fiolić i Hiroš, a imamo i Žapera, Pilja, Ndockyta… Na teren ćemo poslati respektabilnu momčad koja je spremna pobijediti Hrvatski dragovoljac', zaključio je Bjelica.

HAJDUK - GORICA, 17.05 SATI, ARENASPORT 3, MAXtv

Derbi kola igra se na Poljudu, uzdrmani Hajduk dočekuje neugodnu Goricu. Poraz od Šibenika unio je dodatnu nervozu u redove 'bilih', sve su glasnija nagađanja o smjeni trenera Jensa Gustafssona. Pobjeda bi barem malo primirila strasti, ali momčad je desetkovana ozljedama Krovinovića, Mlakara, Eleza, Čuića, Posavca, Eduoka...

'Radimo naporno da bi bili sve bolji, moja je odgovornost da to vidite i na utakmicama, počevši od sutra. Nakon Šibenika svi smo osjećali odgovornost, bilo je puno samokritike među igračima, kako moraju biti bolji, kako ćemo isto napraviti i na terenu. Puno sam pričao s predsjednikom i sportskim direktorom što moram i ja promijeniti. Svi u klubu radimo naporno da bude bolje već od sutra, da ostvarimo puno logičniji rezultat od onoga u Šibeniku', kaže trener Hajduka Jens Gustafsson koji se osvrnuo i na momčad Gorice:

  • +9
  • +6

Šibenik - Hajduk, nogomet, 17.10.2021.

Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX

'Izgubili su pred kraj utakmice s Osijekom i Rijekom, ali Gorica je momčad koja se nije puno mijenjala od prve utakmice, imaju dosta kvalitete, posebno na lijevoj strani, solidna su momčad s dobrim kontranapadom.'

Gosti iz Velike Gorice s velikim ambicijama stižu na Poljud gdje su slavili velike pobjede, ali i teške poraze...

  • +4
  • +1

Gorica - Istra 1961 (12. kolo HT Prve lige)

Izvor: Pixsell / Autor: Zeljko Hladika/PIXSELL

'Idemo Hajduku, koji je prošlu utakmicu neplanirano ostao bez bodova, tražit će iskupljenje, a na nama je da odgovorimo izazovima, da se postavimo muški, čvrsto i uzmemo bodove', rekao je trener Gorice Krunoslav Rendulić i dodao:

'Hajduk je bolji nego prošlih godina, ozbiljno su se pojačali ove sezone. Imaju određenih problema. Uložili su značajna sredstva i sigurno navijače, ali i ljude iz kluba ne zadovoljava četvrto mjesto. Jasno je da svi očekuju više kad u momčadi imate Marka Livaju, Filipa Krovinovića, Jana Mlakara, Stipu Biuka, Marina Ljubičića... Dobro, svi imamo svoje probleme s kojima se borimo. Čeka nas zahtjevna utakmica, ali straha nema.'

Hrvatska 1. liga

Osijek-Hrvatski dragovoljac15:00
Hajduk-Gorica17:05
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Rijeka1273224
2.Osijek1273224
3.Dinamo Zagreb1072123
4.Hajduk1162320
5.Lokomotiva1253418
6.Gorica1252517
7.Šibenik1342714
8.Istra 19611132611
9.Slaven Belupo131487
10.Hrvatski dragovoljac121386

Sljedeće utakmice

24.10.Dinamo Zagreb-Istra 1961
24.10.Lokomotiva-Rijeka
30.10.Hrvatski dragovoljac-Šibenik
30.10.Gorica-Dinamo Zagreb
31.10.Slaven Belupo-Hajduk

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!