RUKOMETNO SP

Na krilima Štrleka do preokreta protiv Rumunjske

14.01.2011 u 19:30

Slavko Goluža pobjedom je krenuo u svom trenerskom debiju na velikom natjecanju. Ipak, njegovi su igrači mnogo teže nego se očekivalo došli do pobjede nad Rumunjskom

Iako pobjeda Hrvatske nad Rumunjskom 27:21 rezultatski izgleda uvjerljivo, Golužini su se igrači za nju moralo prilično pomučiti. Doduše, takvu su utakmicu naši igrači i najavljivali, a posebice kada su shvatili da će u njoj igrati bez Domagoja Duvnjaka i Marka Kopljara.

Problema su naši imali u napadu, posebice u prvom dijelu, kada im je Popescu uspio skinuti čak deset napada. Osim njega, i sami su si igrači stvarali probleme, odigravavši neke akcije prilično brzopleto, pa nije ni čudo što je postotak u prvih 30 minuta bio skromnih 40 posto. Rumunji su to znali iskoristiti te su u nekim trenucima vodili i s čak četiri gola razlike.

Na svu sreću, u nastavku se razigrao Manuel Štrlek, koji je uz Ivana Balića bio prvo ime preokreta do kojeg su naši stigli tek u 36. minuti kada je Vuković pogodio za prvo vodstvo (15:14). Naravno, u tom je trenutku našima pao ogroman teret s leđa, pa su do kraja zabijali i Buntić i Zrnić i Balić, dok je na golu bio i sve sigurniji Alilović. Tako je Hrvatska, uz dosta muke, stigla do prve pobjede na ovom SP-u, a nadamo se da će ovaj rezultat biti poticajan našima i da ćemo s tog dvoboja pamtiti samo konačnih 27:21.

Sljedeću utakmicu, na kojoj bi se trebao priključiti i Kopljar, naši igraju u nedjelju protiv Alžira.

HRVATSKA - RUMUNJSKA 27:21 (11:13)

HRVATSKA: Šego, Alilović; Balić 4, Lacković 2, Zrnić 4, Kopljar, Vori 2, Gojun, Matulić, Vuković 3, Buntić 2, Valčić 2, Štrlek 8 (3), Musa, Ninčević

RUMUNJSKA: Ciobanu, Popescu, Simicu 1, Toma, Ghionea 1, Georgescu, Sadoveac 1, Jurca 2, Florea 5 (3), Novanc 1, Sabou, Stamate 7, Muresan 1, Fenici 2, Savenco

SEDMERCI: Hrvatska 4 (3), Rumunjska 4 (3)
ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Rumunjska 10 minuta
SUCI: Lazaar i Reveret (oba Francuska)