REPRIZA NBA FINALA

Motivirani Stephen Curry i Warriorsi ponizili Cleveland Cavalierse

19.01.2016 u 09:56

U reprizi NBA finala Golden State Warriorsi su na gostovanju u Clevelandu pregazili Cavalierse sa 132:98 uz dodatak kako je vrlo lako moglo biti i 50 koševa razlike. Kao i obično opet je dominirao Stephen Curry sa 35 koševa... Dodajmo kako je ukupno odigrano deset utakmica, a sve su bile posvećene Martinu Lutheru Kingu - aktivistu za građanska prava koji je ubijen 1968. godine i svake godine na isti dan slavi se njegov dan

Atlanta je pobijedila Orlando Magic 92-81, a Hezonja je u 23:55 minuta koliko je porveo na terenu upisao dvije asistencije i zabio 10 koševa. Atlantu su do pobjede predvodili Al Horford sa 15 koševa, Paul Millsap sa 13 uz koje je upisao i 12 skokova. Jeff Teague je dodao 14, a Mike Scott 12 za Hawkse koji su vodili cijelu utakmicu. Kod Magica je najučinkovitiji bio Aaron Gordon koji je zabio 18 koševa, dok je Elfrid Payton ubacio 16. Orlandu je ovo sedmi poraz u osam utakmica i sinoć je bio na ograničen na šut iz igre od 34.5 posto.

Toronto Raptorsi su sa 112-100 bili bolji od Brooklyn Netsa, a Bojan Bogdanović je u porazu Brooklyna sudjelovao sa devet koševa, dva skoka, 1 asistencijom i jednom ukradenom loptom. U redovima Toronta najbolji su bili Kyle Lowry i DeMar DeRozan koji su svaki zabili 61 koš, od čega 17 u zadnjoj četvrtini. Lowry je postigao 31 pogodak, od čega je sedam trica. DeRozan je dodao 30 pogodaka i pet asistencija. Toronto je nadigrao Netse sa 31-16 u zadnjoj četvrtini, a u zadnjim trenucima utakmice su napravili seriju od 14-2, nakon što su gubili s devet razlike u trećoj četvrtini. Najbolji strijelac Brooklyna bio je Joe Johnson koji je utakmicu završio sa 22 koševa, sedam asistencija i pet skokova. Donald Sloan je dodao 13 koševa, osam skokova i šesta sistencija, a Thaddeus Young 11 koševa uz devet skokova.

Golden State Warriorsi su sinoć razbili Cleveland Cavalierse i to sa 132-98. Motivirani Stephen Curry je za pobjedu svoje momčadi ubacio 35 koševa u tri četvrtine, od čega sedam trica, a Andre Iguodala je dodao 20. Warriorsi su stvorili prednost od 30 koševa u prvom poluvremenu i povećali na 43 nakon poluvremena oporavljajući se od poraza kojeg su za vikend pretrpjeli u Detroitu. LeBron James je zabio 16 koševa za Cleveland.

12. New Orleans 40 13 27
13. Minnesota 42 13 29