LE CHAMPIONNAT

Montpellier tri boda ispred PSG-a

07.04.2012 u 22:36

Nogometaši Montpelliera i dalje ne posustaju u utrci za naslovom prvaka. U 31. kolu Le Championnata na svom su terenu bili bolji od Sochauxa s 2:1

Poslije ranog pogotka Belhande u 4. minuti gosti su poravnali preko Maigaa u 28., a slavlje domaćima donio je Camara u 55. minuti. Apsolutnu dominaciju domaće momčadi potvrđuje omjer od 17-4 u udarcima na protivnička vrata u korist Montpelliera, pa će Sochaux bodove spasa morati tražiti na nekom lakšem gostovanju.

Nakon što je prošlom kolu zabio PSG-u Malijac Bakaye Traore s dva je zgoditka na gostovanju potopio Dijon i priskrbio nova tri boda Nancyju koji je četvrtom pobjedom, odnosno petom u zadnjih šest utakmica skočio na 11. poziciju praktički osiguravši prvoligaški status dogodine.

Dvije su utakmice završile s identičnih 3:1, a u onoj u kojoj su bodovi ostali domaćinu, Brest je unatoč stalnoj terenskoj inicijativi gostiju slavio protiv Lillea. Zadnjih 20 minuta Brestu je olakšalo isključenje Lilleovog De Mella koji je u 71. minuti zaradio drugi žuti karton.

U dvoboju gdje su gosti trijumfirali s 3-1 Rennes je iskoristio brojne ozlijeđene igrače kod Eviana te upisao osmu gostujuću pobjedu ove sezone u Le Championnatu po čemu su najuspješniji u ligi. Ipak rezultat je bio 1:1 do same završnice kada su Pitroipa i Erding zabili za goste.

Toulouse je porazom kod Valenciennesa prepustio Lyonu četvrtu poziciju, a za poraz je najveći krivac Tabanou koji je krajem prvog poluvremena dobio izravan crveni karton što su domaći u nastavku naplatili s dva gola.

U preostaloj utakmici Ajaccio i St. Etienne osvojili su po bod odigravši 1:1. Bio je ovo četvrti uzastopni remi Ajaccioa od kojih su čak tri upravo rezultatom 1:1.