PREMIERSHIP

Modrić spasio 'spurse' potpune blamaže

14.01.2012 u 17:55

Nakon što su se pobjedom protiv Evertona dočepali vodećeg dvojca iz Manchestera, nogometaši Tottenhama sve su prosuli domaćim remijem protiv Wolverhamptona

Najavljivalo se iz sjevernog Londona da je vrijeme da 'spursi' krenu na vrh premiershipa, no u tim silnim najavama zaboravili su da se za takve uspjehe treba pobjeđivati sve. Pa tako i Wolverhampton, momčad koja tabori u donjem dijelu tablice, i ne bi smjela predstavljati preveliku prepreku.

Međutim, Redkanppova momčad očito je nespremna ušla u ovaj dvoboj, dopustivši gostima čak i da povedu golom Flechera u 22. minuti. Naš Luka Modrić zabio je prekrasnim udarcem iz daljine u 51. minuti za izjednačenje, no više od toga nije išlo i 'spursi' sasvim sigurno mogu žaliti za propuštenim i izgubljenim bodovima. Tottenham je na koncu imao čak 25 udaraca prema suparničkim vratima, devet kornera i 70 posto posjeda lopte. Niko Kranjčar dvoboj je pratio s klupe za rezervne igrače, dok je Ćorluka bio na tribinama.

Manchester United je rutinski odradio posao protiv Boltona pobijedivši 3:0. Strijelci su bili Paul Scholes (45), Danny Welbeck (74) i Michael Carrick (83), a Wayne Rooney je u 22. minuti promašio jedanaesterac. Za Bolton nije nastupio Ivan Klasnić.

Pobjedu je ostvario i Chelsea protiv Sunderlanda 1:0, a gol odluke zabio je Frank Lampard u 13. minuti.

Na ljestvici vode Manchester City i United s po 48 bodova, no City ima utakmicu manje. Na trećem mjestu je Tottenham sa 46 bodova, Chelsea ima 40, a Arsenal na četvrtom mjestu 36 bodova.