SP U KOŠARCI

Moćni Amerikanci; Ukrajina šokirala Tursku, a Australija Litvu!

03.09.2014 u 09:01

Na Svjetskom košarkaškom prvenstvu u Španjolskoj u utakmicama odigranim u utorak nije bilo previše iznenađenja, a najveći podvig napravila je Ukrajina koja je nadigrala Tursku te tako napravila velik korak prema plasmanu u osminu finala

Ukrajinci, koje vodi legendarni NBA trener Mike Fratello, do svoje druge pobjede u skupini C došli su zahvaljujući precizno odigranoj završnici, u kojoj su pogodili gotovo sve šuteve. Sve do posljednje četvrtine bila je to izjednačena utakmica, Ukrajinci su se odvojili na +7 (56:49) u 38. minuti i u završnici košem odgovorili na svaku uspješnu akciju Turaka.

Mišula je za pobjednike postigao 19 koševa, a Zajcev 12. Kod Turaka se učinkom izdvojio Omer Asik sa 16 koševa i čak 20 skokova.

Prvu pobjedu u Španjolskoj ostvarili su košarkaši Meksika svladavši u 3. kolu skupine D Angolu s uvjerljivih 79:55. Meksikanci su prednost ostvarili u drugom poluvremenu, nakon što su u prvoj polovini utakmice imali tek poen viška (36:35). Hector Hernandez je sa 24 koša bio najbolji meksički strijelac, a Gustavo Ayon je uz 17 poena imao i 12 skokova. Za Angolu su po 13 koševa postigli Joaquim i Moreira.

Košarkaši Australije (bez Boguta i Millsa!) svladali su Litvu sa 82:75 u 3. kolu skupine D Svjetskog prvenstva te tako nanijeli prvi poraz Litvancima u Španjolskoj, dok su Amerikanci protiv Novog Zelanda stigli do još jedne uvjerljive pobjede (98:71).

Australce je do značajne pobjede za prolaz u drugi krug vodio Joe Ingles s 18 koševa, a Aron Baynes ubacio je 14. U reprezentaciji Litve najefikasniji je bio Reinaldas Seibutis 21 poenom.

Američki košarkaši koji brane naslov došli su do nove uvjerljive pobjede. Svladali su Novi Zeland sa 98:71. Anthony Davis je postigao 21 koš za pobjednike, dok je BJ Anthony sa 11 poena bio najbolji strijelac Novog Zelanda.

Dodajmo još kako su košarkaši Dominikanske Republike ostvarili su drugu pobjedu u skupini C na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj svladavši Finsku sa 74:68 i tako stigli nadomak plasmana u osminu finala.

Dominikansku Republiku do pobjede je predvodio Eloy Vargas sa 18 koševa i 13 skokova, dok je Petteri Koponen ubacio 23 poena uz devet asistencija kod Finske koja je sada na omjeru pobjeda i poraza 1-2.