SKUPLJA 'SKALPOVE'

Mladić spasio dvije meč lopte i - izbacio Federera

07.05.2015 u 11:04

Roger Federer je nakon klasičnog teniskog trilera (tri tie breaka) i dvije propuštene meč lopte ispao s velikog ATP turnira u Madridu

Nick Kyrgios je najmlađi član svjetskog teniskog TOP 50 društva a nakon što je lani u Wimbledonu srušio rafaela Nadala svom impresivnom teniskom opusu dodao je i rušenje Rogera Federera u drugom kolu Madrida.

Kyrgios je meč otvorio breakom, no Federer je na iskustvo amortizirao zaostatak i u prvom tie breaku došao do početne prednosti. U drugom je pak Federer otvorio s 2:0, no 20-godišnji Australac je tada krenuo u veliki lov. Izjednačio je i i u 13. igri izborio treći set u kojemu su servisi kod oba protivnika funkcionirala besprijekorno.

Lopti za obrat nije bilo i odlučujuća igra pretvorila se u veliki lov koji je nakon 2 sata i 37 minuta bitke Kyrgios zatvorio s konačnih 6:7(2), 7:6(5), 7:6(12). Prije toga ostao je čvrst na dvije protivnikove meč lopte i proslavio novu pobjedu koja ga potvrđuje za jednog od najuzbudljivijih prospekata u svijetu tenisa.