BRAVO

Mladi kartingaš Kodrić korak do postolja

22.02.2012 u 13:52

Prva utrka ove sezone, Winter cup 2012, održana u Lonatu, donijela je našem mladom kartingašu Martinu Kodriću (14) 4. mjesto u finalnoj utrci

Kodrić je na ovoj utrci po prvi puta nastupio za novu momčad, engleski Rick Flynn Motosport. Kvalifikacije je završio sa 25. ostvarenim vremenom u konkurenciji od 104 vozača. Konkurencija je jaka, a među ostalim vozačima nastupao je i sin Michaela Schumachera, Mick, no sa majčinim djevojačkim prezimenom Besch.

U prvoj kvalifikacijskoj utrci Kodrić nije imao sreće. Pred kraj utrke, kada je zaobilazio vozača za čitav krug došlo je do kontakta i Kodrić je izletio sa staze te tako izgubio sedmo mjesto na kojem se do tada nalazio.

Ostale kvalifikacijske utrke završio je sa solidnim rezultatima i time se plasirao na prvu startnu poziciju utrke 'repasaža'.

Tu je utrku završio na 2. mjestu i tako se plasirao na 30. startnu poziciju u predfinalnoj utrci, koju je završio na 13. mjestu. S iste pozicije startao je u finalnoj utrci i na kraju se uspio probiti do visokog 4. mjesta. Nažalost, do podija ga je dijelilo samo 9 stotinki! Ako se po ovoj utrci može suditi, Martina Kodrića ćemo vidjeti na podiju vrlo skoro!