ŠARIĆ I BABO SLAVILI

Mladi Hrvat Žižić oduševio LeBrona i kritičare; njegova najbolja utakmica u NBA karijeri!

12.03.2018 u 10:06

Mladi hrvatski centar Ante Žižić odigrao je u dresu Cleveland Cavaliersa svoju najbolju utakmicu u NBA karijeri, a usprkos tome što je njegova momčad poražena od Los Angeles Lakersa 127:113 ipak su svjesni kako su uoči početka play-offa dobili igrača na kojeg mogu računati

Mladi 21-godišnji košarkaš iz Omiša Ante Žižić za 20 minuta ostvario je učinak od 15 koševa (7-9 za dva, 1-2 slobodna) te uhvatio sedam skokova i upisao dvije blokade. No, ukupni dojam je bio više nego dobar i svojom je igrom oduševio LeBrona i kritičare.

Naime, Žižić je priliku dobio od strane trenera Luea zbog ozljeda Lovea, Thompsona i Osmana, a nakon nekoliko dobrih utakmica analitičari su mišljenja kako je i prije zaslužio priliku. Na trenutke je suradnja Jamesa i Žižića izgledala sjajno, a posebno je dojmljivo bilo jedno dodavanje bez gledanja nakon kojeg je bivši igrač Cibone silovito zakucao!

Kod Cavsa je LeBron James, oko kojeg se stvorila poprilična gužva zbog mogućnosti da u ljeto postane igrač Lakersa, ubacio 24 koša uz deset skokova i sedam asistencija, a Larry Nance 16 poena uz osam skokova. Kod Lakersa sjajan je bio Julius Randle s 36 koševa, 14 skokova i sedam asistencija dok je centar Brook Lopez ubacio 22 koša uz osam skokova.

Dodajmo još kako je Ivica Zubac kod Lakersa dobio šest minuta, a za to vrijeme ostvario je učinak od dvije osvojene lopte i jednog skoka.

Još jednu vrlo dobru partiju pružio je i Šibenčanin Dario Šarić koji je u uvjerljivoj pobjedi Philadelphia 76ersa protiv Brooklyn Netsa 120:97 sudjelovao sa 18 koševa (6-7 za dva, 2-4 za tricu) uz šest skokova, tri asistencije i dvije blokade. Kamerunski centar Joel Embiid ubacio je 21 koš uz osam skokova, a Robert Covington 19 koševa uz pet skokova.

Kod Netsa mladi ljevoruki playmaker D'Angelo Russell ubacio je 26 koševa.

Na utakmici u Bostonu slavila je Indiana 97:99, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović igrao je 28 minuta i za to vrijeme ubilježio je 14 koševa (šut za dva 0-2, trice 4-5, slobodna bacanja 2-2) uz po 3 skoka i asistencije te 1 blokadu. Najbolji kod Pacersa bili su Victor Oladipo s 27 koševa i Myles Turner s 19 koševa i 10skokova.

Kod Celticsa je najbolji igrač Kyrie Irving zbog problema s koljenom igrao tek 16 minuta i to je jedan od razloga zašto Boston u zadnje vrijeme igra slabije. Najbolji kod Celticsa bio je Marcus Smart s 20 koševa (trice 6-12), sedam skokova i osam asistencija.

Prvaci Golden State Warriorsi tek su drugi put ove sezone pretrpjeli drugi uzastopni poraz, u nedjelju su bolji od njih bili Minnesota Timberwolvesi sa 109-103. Bila je to druga utakmica zaredom u kojoj su Warriorsi bili bez Stephena Curryja, a to se pogotovo osjetilo u samoj završnici. Nakon što je Kevin Durant tricom smanjio na 104-103, prvaci u posljednje dvije minute više nisu postigli niti jedan poen. Veliku priliku da preuzmu vodstvo propustili su u sljedećem napadu kada je Draymond Green oduzeo loptu Nemanji Bjelici, no potom se u protunapadu odlučio za dodavanje Klayu Thompsonu na tricu umjesto da sam završava akciju. Thompson je promašio, a Warriorsi nisu dobili novu priliku jer je stvar u svoje ruke uzeo Karl-Anthony Towns, najbolji igrač Wolvesa prvo je pogodio težak šut iz okreta za 106-103, a onda je 35 sekundi prije kraja nakon skoka u napadu popravio vlastiti promašaj i zabio za 108-103. Towns je utakmicu okončao sa 31 ubačajem uz 16 skokova, 23 je za pobjednike dodao Andrew Wiggins, dok su kod prvaka najbolji bili Durant sa 39 i Thompson sa 21 poenom.

Wolvesi su s omjerom 39-29 sada peti na Zapadu, dok su Warriorsi sa 51-16 druga momčad Zapada.

Houston Rocketsi postali su prva momčad na Zapadu koja je i teoretski osigurala doigravanje, oni su u nedjelju uvjerljivo sa 105-82 kao gosti nadigrali Dallas Maverickse. Eric Gordon sa 26 koševa i Chris Paul sa 24 ubačaja i 12 asistencija bili najbolji kod Rocketsa, dok je Dwight Powell postigao 20 poena za Mavse.

Rocketsi sada imaju 52-14 i sada imaju utakmicu i pol prednosti u odnosu na Warriorse.

Toronto Raptorsi upisali su osmu pobjedu zaredom svladavši kao gosti New York Knickse sa 132-106 te sada imaju tri i pol utakmice prednosti na vrhu Istoka u odnosu na Celticse. Čak sedam igrača Raptorsa postiglo je dvoznamenkast broj poena, a najefikasniji je bio Jonas Valančiunas sa 17 ubačaja i 9 skokova, dok je kod slabih Knicksa najbolji bio Tim Hardaway mlađi sa 25 koševa.