bundesliga

Mladi 18-godišnji Nizozemac opet postao pokretač Bayernovog preokreta

21.12.2019 u 17:32

U jednoj od najzanimljivijih utakmica 17. kola njemačke Bundeslige, Bayern je na svom stadionu dočekao Wolfsburg i svladao ga 2:0. Prvi pogodak postigao je 18-godišnji Nizozemac Joshua Zirkzee u 85. minuti

Joshua Zirkzee još se jednom pokazao kao Bayernov igrač preokreta. U prošlom kolu protiv Freiburga, trener Flick poslao ga je na teren u 90. minuti, a samo dvije minute kasnije doveo je Bayern u vodstvo 2:1.

Slično se dogodilo i ove subote, u ogledu protiv Wolfsburga, jer Nizozemac je u igru ušao tek u 83. minuti, pri rezultatu 0:0, a onda je u 85. minuti zabio za vodstvo.

Zanimljivo, nakon Zirkzeea u obje se utakmice u strijelce upisao i Gnabry.

Znači, u 15-tak minuta, koliko je dobio u obje utakmice, 18-godišnjak zabio je dva gola i prelomio utakmice u Bayernovu korist.

Inače, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu u dresu Bayerna, dok je na klupi Wolfsburga svih 90 minuta presjedio Josip Brekalo.

• +5
Bundesliga, Bayern - Wolfsburg Izvor: EPA / Autor: PHILIPP GUELLAND

RB Leipzig je do 68. minute kao domaćin lovio zaostatak protiv Augsburga, da bi na kraju slavio s uvjerljivih 3:1. Niederlechner je doveo goste u vodstvo u 8. minuti. Laimer je izjednačio u 68. minuti, a pobjedu i vovodstvo na ljestvici Leipzigu donijeli su Schick (80) i Poulsen (90).

Tin Jedvaj je bio u početnoj postavi Augsburga na poziciji defenzivnog veznog igrača, ali je zamijenjen u 60. minuti.

Do treće minute sučevog dodatka utakmice u Mainzu, gdje je gostovao Bayer, činilo se da će momčad iz Leverkusena biti glavni kandidat za najnesretniju momčad kola. Naime, do tada su 'apotekarima' bila poništena tri pogotka, iz raznoraznih, ali opravdanih razloga, a još su od 71. minute igrali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Brazilca Wendella. No, u trećoj minuti dodatka nije bilo razloga za poništenje pogotka koji je postigao Alario i donio svojoj momčadi tri boda i šesto mjesto na kraju prve polovice prvenstvene utrke.

U borbi momčadi koje se bore za opstanak Köln je pred svojim navijačima s minimalnih 1:0 pobijedio Werder, a vrlo vrijedan pogodak postigao je Cordoba u 39. minuti.

Schalke i Freiburg su osvojili po jedan bod remijem 2:2 u Gelsenkirchenu. Schalke je poveo golom Serdara (26), Freiburg preokrenuo pogocima iz kaznenih udaraca Petersena (54) i Grifa (67), da bi domaćima bod donio Kutucu (80).