KAKAV DEBI

Mlada zvijezda spasila Real na otvaranju Primere!

18.08.2013 u 23:03

Real Madrid ostvario je pobjedu na otvaranju nove sezone španjolske nogometne lige. Slavio je protiv Betisa rezultatom 2:1, zahvaljujući golu Isca u 86. minuti

Velika su očekivanja navijača Real Madrida u novoj sezoni, nakon silnih pojačanja, kako u svojstvu igrača tako i u svojstvu trenera (Carlo Ancelotti). Trebala se stoga dogoditi lagana pobjeda 'kraljevskog kluba', no nogometaši Betisa su 'umrli muški' u glavnom gradu Španjolske.

Betis je, štoviše, poveo u 14. minuti prvog poluvremena preko Jorgea Moline, no vodstvo je trajalo svega 12 minuta. Naime, tada je nakon asistencije ovoljetnog pojačanja Isca, Karim Benzema mirno matirao danskog vratara Andersena s lijeve strane kaznenog prostora. Nešto kasnije je Betis ponovno mogao do vodstva, no pogodak je zaustavila greda.

Nastavak je ponudio nešto skromniji Betis i goropadniji Real, koji je imao nekoliko sitaucija za vodstvo, no rezultat se nije mijenjao sve do same završnice i 86. minute. Marcelo je tada s lijeve strane ubacio na otprilike deset metara, a glavom je loptu pod gredu zakucao asistent prvog pogotka Isco.

Luka Modrić je odradio svih 90 minuta na travnjaku, a požutio je u 50. minuti susreta, a to je pak bila i jedina opomena na susretu za igrače domaćeg sastava.

Nastavio je tako trener Reala, Ancelotti, sjajan niz pobjeda u premijerama na klupi novog kluba. Talijan je slavio u svim prvim službenim utakmicama kao trener Reggiane, Parme, Juventusa, Milana, Chelseaja, PSG-a i sada Real Madrida.

Recimo i da Betis u cijeloj prošloj sezoni nije izgubio ni bod u posljednjih 10 minuta utakmice bilo iz situacije kada je vodio ili kada je bilo neriješeno. Real je ovim rezultatom toj seriji stao na kraj.

Primera, 1. kolo:

Barcelona - Levante 7-0 (Sanchez 3, Messi 12, 42-11m, Dani Alves 23, Pedro 26, 73, Xavi 45)

Real Madrid - Betis 2-1 (Benzema 26, Isco 86 / Jorge Molina 14)