RIJEČ TRENERA

Miše: Žao mi je jer smo u Zagrebu okradeni

28.05.2009 u 22:05

Hajduk je skoro napravio čudo. Uspio je pobijediti Dinamo sa 3:0, ali onda je u lutriji jedanaesteraca kiksao. Butina je obranio udarce Rossi i Andriću, dok je kod Dinama neprecizan bio samo Mirko Hrgović. Shodno takvome raspletu raspoloženje je bilo i trenera obiju momčadi

Hajdukov trener Ante Miše nakon ovakvog raspleta nije mogao ostati ravnodušan:

'Nikad mi nije bilo lakše, jer smo bili bolji od Dinama. Sada se vidi da smo u Zagrebu bili okradeni i zbog toga mi je jedino žao. Ravnopravni smo sa svima, ali žao mi je što je ovako ispalo. Imali smo veliki zaostatak, čak i na poluvremenu. Bili smo strpljivi, vjerovali smo u čudo, uspjeli smo u pravom trenutku zabiti golove te stići na korak do trofeja. Svim svojim igračima čestitam na trudu i mogu reći da sam ponosan što sam trener Hajduka.'

Dinamov trener Kruno Jurčić bio je također u šoku, ali pozitivnom jer je u samo petnaestak minuta od gubitnika stigao do dvostruke krune:

'Sretan sam zbog osvojenog Kupa, ali nisam zbog igre koju smo pokazali, posebice u drugom dijelu. U prvom poluvremenu još smo se dobro i držali, ali tada smo u pet minuta upali u crnu rupu i Splićani su nam zabili dva gola. Jedanaesterci su nam se osmjehnuli i donijeli sreću. Zasad samo toliko, za dublje analize nije još vrijeme.'

Mario Mandžukić nije pucao penale, ali bio je jednako sretan kao i svi ostali igrači Dinama:

'Nismo odigrali kako treba i nije čovjeku svejedno kada mu protivnik nadoknadi tri gola prednosti. Umjesto da mirno sve privedeš kraju, moraš krenuti ispočetka. Nema veze, sretni smo i sada idemo proslaviti ovaj naslov.'