NADA ZA LIGU PRVAKA ŽIVI

Milan preživio dramu na San Siru; posrnuli velikan zamalo prosuo veliku prednost

06.05.2019 u 22:27

U posljednjoj utakmici 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva na San Siru je Milan svladao Bolognu 2:1 te tako zadržao kakvu takvu nadu da bi se nekako mogao dokopati Lige prvaka

Milan je u zadnje dvije godine na dolaske igrača platio gotovo 400 milijuna eura, a nije dobio ništa. Posrnuli velikan nije se vratio u brobu za sam vrh u Serie A, ali kako sada stvari stoje neće ispuniti ni minimalni cilj, a to je da izbori četvrtu poziciju u ligi koja posljednja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Da, Milan je u ponedjeljak svladao Bolognu te se na petoj poziciji izjednačio s Romom s 59 bodova, ali mu četvrta Atalanta bježi još tri boda, a do kraja su tri kola. Osim toga klub iz Bergama na terenu izgleda puno impresivnije nego rossoneri.

Što se tiče same utakmice domaćin se morao dobro namučiti da bi došao do cijelog plijena protiv Bologne koja još uvijek nije osigurala ostanak u prvoligaškom društvu.

AC Milan - Bologna, 35. kolo Serie A, 2018/19. Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Milan je poveo u 37. minuti preko Susa, a u 67. bilo je 2:0, jer je pogodio Borini. No kako su njegovi navijači već na to navikli Milan ni ovu utakmicu nije mogao završiti bez drame pošto su gosti u 72. smanjili, strijelac je bio Destro, a dvije minute poslije isključen je Lucas Paqueta pa su Gattusovi izabranici morali igrati s desetoricom.

Srećom po nekadašnjeg prvaka Europe do kraja susreta više nije bilo pogodaka, a Milan se sada okreće gostovanju kod Fiorentine dok je Atalanta domaćin Genoi.