europska liga

Milan jedva pobijedio Dudelange, Gattuso 'počastio' Halilovića s tri minute na terenu

20.09.2018 u 23:44

Nogometaši Arsenala, Milana, Celtica, Bayer Leverkusena i Sportinga izborili su pobjede u susretima 1. kola Europske lige...

Arsenal je u Londonu u susretu E skupine bez većih problema pobijedio ukrajinsku Vorsklu Poltava sa 4:2. Golove za 'topnike' zabili su Pierre-Emerick Aubameyang (32, 56), Danny Welbeck (48) i Mesut Özil (75), dok su golove za goste postigli Volodimir Česnakov (77) i Vjačeslav Šarpar (90+4).

U drugom susretu Sporting je pobijedio Karabag sa 2:0, a golove su zabili Raphinha (54) i Jovane Cabral (88). Filip Ozobić je za Karabag odigrao cijeli susret.

Bayer Leverkusen je u susretu iz A skupine na gostovanju pobijedio Ludogorec 3:2 nakon što je domaćin vodio 2:0.

Bugarski sastav je sjajno ušao u susret i nakon prvih pola sata vodio je 2:0 golovima Claudia Keserua (8) i Marcelinha (30). Nadu gostima vratio je Kai Havertz u 38. minuti, a Bayer se potpuno vratio u susret u 63. minuti kada je Isaac Kiese Thelin zabio za 2:2. Sedam minuta kasnije gosti su zabili i treći pogodak potpuno okrenuvši rezultat, a strijelac je ponovo bio Havertz. Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

U drugom susretu iz A skupine Zürich je na gostovanju pobijedio AEK Larnacu sa 1:0.

U susretu 1. kola skupine B Salzburg je na gostovanju pobijedio RB Leipzig sa 3:2. Gosti su imali vodstvo 2:0, potom je Leipzig izjednačio, no Austrijanci su u završnici stigli do tri boda.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Munasa Dabbura (20) i Amadoua Haidare (22), no Nijemci su u nastavku uspjeli izjednačiti preko Konrada Laimera (70) i Yussufa Poulsena (82). Ipak, pobjedu Salzburgu donio je Frederik Gulbradsen u 89. minuti. Marin Pongračić je za goste igrao cijeli susret.

U drugom dvoboju Celtic je pobijedio Rosenborg sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Leigh Griffiths u 87. minuti. Filip Benković je igrao cijeli susret za Celtic, dok Jozo Šimunović nije nastupio.

U skupini C Slavija je u Pragu pobijedila Bordeaux sa 1:0 golom Jaromora Zmrhal (35). Toma Bašić nije nastupio za francuski sastav jer su ga zaboravili prijaviti za Europsku ligu.

Kopenhagen i Zenit su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 44. minuti golom Robert Maka, a izjednačio je Sotiriou u 64. minuti.

U skupini F Milan je teškom mukom pobijedio F91 Dudelange sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Gonzalo Higuain (59). Alen Halilović je zaigrao za goste u posljednje tri minute, dok je Ivan Strinić još uvijek izvan stroja zbog problema sa srcem

Olympiacos i Real Betis su odigrali bez golova.