dominacija

Mikaela Shiffrin rasturila konkurenciju u veleslalomu, Amerikanki je to 72. pobjeda u Svjetskom kupu; hrvatska predstavnica Zrinka Ljutić bez druge vožnje

21.12.2021 u 14:20

Američka skijašica Mikaela Shiffrin u utorak je pobijedila na veleleslalom za Svjetski kup u francuskom Courchevelu, i to je njena 72. pobjeda u karijeri, a 14. u veleslalomu

Drugo mjesto osvojila je Šveđanka Sara Hector (+0.86), kojoj je to četvrti puta u karijeri da je na postolju, dok je na trećem mjestu završila Švicarka Michelle Gisin (+1.08).

Slovakinja Petra Vlhova se je sa šestog mjesta probila na četvrto, a Francuskinja Tessa Worley sa osmog na peto.

Hrvatska predstavnica 17-godišnja Zrinka Ljutić nije uspjela izboriti drugu vožnju. Sa startnim brojem 41. Zrinka Ljutić je prvu utrku završila sa zaostatkom od 4 sekunde i 84 stotinke, zauzevši 38. mjesto.