nba liga

Miami Heat zaustavio Bojana Bogdanovića i njegove Jazzere; Dario Šarić baš nema sreće, ponovno je ozlijeđen

27.02.2021 u 10:36

Najbolja momčad NBA lige Utah Jazz je sinoć doživio poraz, bolji od njih je 124:116 bio Miami Heat, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je za Jazz zabio 17 koševa...

Bojan Bogdanović je odigrao 30 minuta i i tom je vremenu zabio 17 koševa uz šut iz igre 5/11, za trice 3/7 te dodao dva skoka, dok je Donovan Mitchell bio najbolji strijelac Jazza s 30 koševa, a Rudy Gobert je dodao 15 koševa i 12 skokova.

Pobjedničku momčad je predvodio Jimmy Butler s 33 koša uz deset skokova i osam asistencija.

Jazz i dalje ima najbolji omjer pobjeda i poraza u NBA 26-7, od toga ima čak 22 pobjede u posljednje 24 utamkice! Miamiju, vodećoj momčadi u Jugozapadnoj diviziji, ovo je peta pobjeda zaredom.

Osim Butlera, u redovima Heata istaknuo se i Goran Dragić koji je utakmicu završio s 26 koševa, a Bam Adebayo je upisao 19 koševa, 11 skokova i sedam asistencija.

Los Angeles Clippers au u gostima 119:99 bili boji od Memphis Grizzliesa, a hrvatski reprezenetativac Ivica Zubac je upisao skroman učinak. Kawhi Leonard je bio najučinkovitiji kod Clippersa s 30 koševa, devet skokova i sedam asistencija. Zubac je 19 minuta na terenu ubacio tri koša (šut iz igre 1/2) i ugrabio osam skokova uz dvije asistencije i dva bloka.

Lou Williams je zabio 17 koševa za Los Angeles, dok je kod Memphisa najbolji bio Jonas Valanciunas s 22 koša.

Phoenix Suns su na gostovanju 106:97 svladali Chicago Bullse, a Devin Booker i Deandre Ayton su zabili po 22 koša.

Chris Paul je dodao 14 koševa i 15 asistencija za Phoenix kojem je ovo 13. pobjeda u zadnjih 16 utakmica. Dario Šarić nije igrao za Phoenix zbog ozljede.

Zach LaVine je s 24 koša predvodio poraženu momčad.