• Objavljeno 23.01.2011 u 12:38
hokej_2

hokej_2

Izvor: tportal.hr / Autor: Mislav Ucović

Druga utakmica spektakla Ice Fever rezervirana je za ogled Medveščaka i Vienna Capitalsa, ali i za finale natjecanja Red Bull Crashed Ice. Više od 15.000 navijača na tribinama velebne Arene imat će puno razloga za glasno navijanje

Nakon ludnice protiv KAC-a u petak, večeras je u Areni dvostruki program. Šlager je svakako utakmica Medveščaka i Vienne Capitalsa, no u pauzi između druge i treće trećine na led će izaći dvojica najboljih ledolomaca i boriti se za naslov pobjednika hrvatskog dijela kvalifikacija Red Bull Crashed Ice natjecanja.

Ove sezone 'medvjedi' i gosti iz Beča ogledali su se četiri puta - samo prvu utakmicu u Domu sportova dobili su Zagrepčani, a preostale tri pripale su Austrijancima. Već po tome je jasno kakav teški izazov očekuje Johna Hecimovica, Joela Prpica i ostatak društva u nedjeljnom hokejskom srazu. Domaćinima će i ovog puta nedostajati Ryan Kinasewich te Jamie Rivers, dok će Bečani igrati bez nekoliko jako važnih hokejaša, izostat će Rafael Rotter, Marcel Rodman, Jürgen Penker, Youssef Riener i Cory Larose.

U finalu Red Bull Crashed Ice ludnice nastupit će Hrvoje Starjački i Jan Žižanović. Pred punim tribinama borit će se za naslov najboljeg klizača u Hrvata, a pobjedu će ostvariti onaj koji će biti hladnokrvniji i s manjom tremom. Naprijed, dečki!

3. trećina
20' kraj utakmice
19' nova tučnjava na ledu, isključeni su Gazdic i Kraxner
18' snage su izjednačene, 2 minute kazne zaradio je golman Hauser
17. 'medvjedi' igraju s igračem manje, isključen je Macaulay
16' 2:6 sve što Austrijanci puknu prema Kristanu sad ulazi u mrežu. Gol je zabio Nageler
15' 2:5 novi gol za goste zabio je Fortier
10' Medveščak ima igrača više, isključen je Bouchard
8' 'medvjedi' opet imaju igrača manje, isključen je Greg Day
5' 2:4 kakva kontra Vienne, Fortier je zabio za novih plus 2
3' novo koškanje, ovog puta je 'napadnut' Ben Gazdic, obostrano isključenje - Kanet i Nageler
1' nevjerojatno je kako su se sad obranili Austrijanci
1' Medveščak kreće po izjednačenje u posljednjih 20 minuta

2. trećina
20' kraj druge trećine
17' 2:3 Austrijancima je trebalo samo 12 sekundi da zabiju novi vodeći pogodak s dva igrača više na ledu. Strijelac Francois Buchard. Medveščak još ima jednog igrača manje
17' Medveščak će igrati i s dva igrača manje, isključen je i Kristan, ali umjesto njega izašao je jedna od igrača iz polja
16' hokejaši Vienne su nervozni i traže tučnjavu, srećom plavi se ne daju isprovocirati; ipak je isklučenje zaradio Frank Banham
16' nastavlja se bajka na ledu, desetkovani 'medvjedi' već su imali priliku i za vodstvo
15' Goooooooooooooooooooooooool! 2:2! Ludnica na tribinama, izjednačenje je postigao Greg Day
14' snage na ledu su izjednačene zbog isključenja Joela Prpica
13' Medveščak i dalje napada, sad ima igrača više zbog isključenja Petera Schwede
8' Goooooooooooooooooooooooool! 1:2 Nije taj pritisak mogao proći bez postignutog gola. Strijelac Prpic
7' pravo je čudo kako su se Austrijanci spasili od primljenog gola u proteklih nekoliko minuta
6' Medveščak ponovno reda prilike, Arena je na nogama
1' 'medvjedi' su ostali i bez napadača Macleana koji je ozljeđen u prvih 20 minuta
1' Medveščak je prvi u napadu

1. trećina
20' kraj prve trećine
18' Medveščak ima igrača više, isključen je strijelac Bjornlie
17' Medveščak igra samo s dva para bekova, jer je ostatak obrambenog dijela momčadi ozljeđen i to se vidi na rezultatu
15' 0:2 u jeku napada 'medvjeda' Bečani su zabili preko Daan Bjornlia za povećanje vodstva
12' 15 sekundi kasnije prilika i za Hecimovica, ostaje 0:1
12' i Letang promašuje solidnu priliku
11' nova velika prilika za Rabbita, no ništa od izjednačenja
10' Greg Day je propustio zabiti zicer nakon super dodavanja Joela Prpica
7' 'medvjedi' pogađaju dvoje vratnice u istom napadu
5' 0:1 gosti su preko Martina Ulmera stigli do vdstva iz jedne gužve pred Kristanom
4' zasad su Austrijanci malo odlučniji; navijanje je puno bolje nego u petak
1' krenula je utakmica, prvi buli osvojili su Austrijanci