• Zadnja izmjena 07.03.2017 13:11
  • Objavljeno 23.06.2010 u 22:21
Nicolas Mahut

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Press Association/ PIXSELL

U Wimbledonu se igra meč koji je srušio mnoge rekorde u teniskoj povijesti iako još nije ni završen. Igraju ga Francuz Nicolas Mahut i Amerikanac John Isner, a nakon gotovo deset sati kod rezultata 59:59 u gemovima u petom setu susret je prekinut

Nevjerojatan meč prvog kola na travi All England Cluba. Dva odlična servera Mahut i Isner prva četiri seta (4:6, 6:3, 7:6 (7), 6:7 (3)) su odigrala za dva sata i 54 minute, a zatim je uslijedio set koji će ostati upamćen za sva vremena. I još nije gotov, tenisači su dočekali mrak kod rezultata 59:59 u gemovima. Nastavak slijedi sljedeći dan.

Dečki su nadmašili rekord u trajanju jednog meča na tri dobivena seta. Prije su ga držali Fabrice Santoro i Arnaud Clement (6:4, 6:3, 6:7(5), 3:6 16:14, Roland Garros 2004.) i iznosio je šest sati i 33 minute, a sada devet sati 57 minuta, ali ta brojka će biti još veća. Inače, samo peti set je trajao nešto više od sedam sati.

Obojica su već sada nadmašila Karlovićevih 78 aseva u jednom meču (Davis Cup 2009, Radek Štepanek). Francuz Mahut se zaustavio na 95 (68 u petom), a Isner na 98 (70 u petom).

Inače, Mahut je stao na 318 winnersa i osvojio 449 poena, a Isner na 333 i 428 poena. Podsjećamo, meč još nije gotov.