premier league

Mateo Kovačić i njegov Chelsea stigli do četvrte pobjede u nizu, West Ham niže poraze

01.09.2018 u 19:08

Nogometaši Chelsea i Liverpoola i dalje imaju maksimalan učinak nakon što su u susretima 4. kola engleskog nogometnog prvenstva ostvarili nove pobjede...

Chelsea je na svom travnjaku pobijedio Bournemouth 2:0, dok je Liverpool na gostovanju slavio protiv Leicester Cityja sa 2:1.

Londonski 'bluesi' su se dugo mučili protiv Bournemoutha i tek su u samoj završnici slomili gostujući bunker. Golove za pobjedu Chelsea postigli su Pedro (72) i Eden Hazard (85). Hrvatski reprezentativac Mateo Kovač igrao je za domaćine do 79. minute.

Tri boda je osvojio i Liverpool koji je na gostovanju pobijedio Leicester City 2:1. Gosti su u prvom poluvremenu poveli 2:0 golovima Manea (10) i Roberta Firmina (45), dok je Leicester City u nastavku smanjio u 63. minuti golom Racida Ghezzala nakon velike pogreške vratara 'redsa' Alissona.

Brazilac je u kutu kaznenog prostora nepotrebno pokušao proći Iheanacha, no Nigerijac mu je 'ukrao' loptu i vratio je Ghezzalu koji zabija u prazan gol za 1:2. Srećom, po goste rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao. Dejan Lovren je i dalje izvan stroja i nije nastupio.

Brighton & Hove Albion i Fulham su odigrali sjajnu utakmicu koja je na koncu završila 2:2. Domaćin je kod rezultata 0:0 u 25. minuti imao kazneni udarac, no Pascal Gross je bio neprecizan. Kazna je stigla u 43. minuti kada je Andre Schurrle doveo londonski sastav u vodstvom, a na 2:0 je povisio Aleksandar Mitrović u 62. minuti. Ipak, Brighton je do konca susreta uspio izjednačiti, a oba gola zabio je Glenn Murray (67, 84-11m). Drugi pogodak Murray je postigao iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mitrović igrajući rukom u kaznenom prostoru.

West Ham je upisao i četvrti poraz, ovoga puta 'čekičare' je slomio Wolverhampton. Pogodak odluke zabio je Traore u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Manchester City je teže nego što se očekivalo pobijedio Newcasatle United 2:1. City je poveo u osmoj minuti golom Raheema Sterlinga, no u 30. minuti je izjednačio Deandre Yedlin.

U drugom dijelu domaćin je stigao do pobjede sjajnim golom Kylea Walkera u 52. minuti s više od 25 metara.

Na ljestvici vodi Liverpool i Chelsea s maksimalnih 12 bodova, dok je na začelju West Ham bez bodova.