tko tu koga?

Kramarić zbog 'ozljede' otkazao reprezentaciju, ali u Bundesligi zabija za Hoffenheim

01.09.2018 u 18:25

Andrej Kramarić neće se pojaviti na okupljanju reprezentacije koja prvo igra prijateljski susret s Portugalom, a potom i meč 1. kola UEFA Lige nacija. Razlog? Ozljeda koljena koja ga muči još od SP-a u Rusiji. No, Krama je u subotu u 2. kolu Bundeslige zaigrao za svoj Hoffenheim i - zabio gol...

Hoffenheim je protiv Freiburga bio u zaostatku (0:1) nakon prvog poluvremena, ali onda je proradio mađarski napadač Adam Szalai, koji golovima u 50. i 63. minuti donosi preokret, a pobjedu domaćina potvrdio je hrvatski napadač Andrej Kramarić. On je u sudačkoj nadoknadi (90+4) iz kontranapada pogodio prazan gol. Kramarić, koji se je - čini se - oporavio od ozljede, igrao je od 44. minute.

Svima je zbog ovog Kramarićevog gola jako drago, ali problem je dvostrukih mjerila. Zbog ozljede je prije samo dva dana otkazao reprezentativno okupljanje, a potom je odigrao cijelo poluvrijeme za klub! Vidjet ćemo kako će na ovo reagirati izbornik Dalić jer Kramarić je - da je želio - mogao preskočiti prijateljsku s Portugalom i igrati protiv Španjolaca u Ligi nacija...

GOL ANDREJA KRAMARIĆA POGLEDAJTE OVDJE...

U isto vrijeme je naš krilni napadač Ante Rebić još uvijek ozlijeđen, a njegov Eintracht je u Frankfurtu izgubio od Werdera sa 2:1. Eintracht je od 32. minute imao igrača manje jer isključen branič Jetro Willems, ali je unatoč tome imao bod u rukama sve do šeste minute sudačke nadoknade kada je Milot Rashica iz slobodnog udarca donio pobjedu Werderu.

• +17
Andrej Kramarić, hrvatski reprezentativac i napadač Hoffenheima Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Bayer Leverkusen je na domaćem terenu poveo u 24. minuti golom Leona Baileyja, ali nogometaši Wolfsburga uspjeli su napraviti preokret i upisati pobjedu. Voda je krenula na mlin 'vukova' kada su 36. minuti poravnali autogolom vratara Ramazana Ozcana. U drugom poluvremenu Wout Weghorst (55) dovodi goste u prednost, a u 60. minuti Renato Steffen, nakon odličnog proigravanja Josipa Brekala, pogađa za konačnih 3:1. Brekalo je odigrao cijeli susret, dok je branič Tin Jedvaj ostao na klupi za pričuve Leverkusena.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 2. kola Bundeslige Bayern, kojeg vodi Niko Kovač, u gostima je kod Stuttgarta slavio sa 3:0. Za Bayern su zabili Leon Goretzka (37), Robert Lewandowski (62) i Thomas Muller (76), dok hrvatski lijevi branič Borna Sosa nije bio u sastavu Stuttgarta.