masters u šangaju

Mate Pavić osigurao polufinale u konkurenciji parova, Ivan Dodig ispao

11.10.2019 u 11:28

Hrvatski tenisač Mate Pavić i Brazilac Bruno Soares plasirali su se u polufinale parova na ATP turniru iz Masters 1000 serije u Šangaju nakon što su u petak u četvrtfinalu svladali prve nositelje Kolumbijce Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 6-4, 6-2 poslije 62 minute igre.

U polufinalu će Pavić i Soares igrati protiv pobjednika susreta Raven Klaasen (JAR)/ Michael Venus (NZL) - Jamie Murray (VB)/ Neal Skupski (VB).

Drugi nositelji Poljak Lukasz Kubot i Brazilac Marcelo Melo osvetili su se Ivanu Dodigu i Slovaku Filipu Polašeku za prošlotjedni poraz u finalu turnira u Pekingu, pobijedivši ih u petak u četvrtfinalu parova na ATP turniru iz Masters 1000 serije u Šangaju sa 6-4, 7-6 (2).

U prvom setu Dodigu i Polašeku presudio je gubitak servisa kod 3-3, no u drugom hrvatsko-slovački par mogao je odvesti meč u odlučujući set, ali su kod vodstva 6-5 propustili dvije set-lopte i potom su izgubili u tie-breaku nakon sat i 40 minuta igre.