francuska liga

Marseille upisao šestu uzastopnu pobjedu, Duje Ćaleta-Car igrao svih 90 minuta

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 08.12.2019 23:11
  • Objavljeno 08.12.2019 u 23:11
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: GERARD JULIEN / AFP / Profimedia

U derbiju 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na svom stadionu Velodrome pobijedio Bordeaux 3:1 upisavši šestu pobjedu u nizu...

Bordeaux je poveo u 31. minuti sjajnim golom Yacinea Adlija s više od 25 metara, no Marseille je u nastavku susreta uspio okrenuti rezultat.

Izjednačio je Jordan Amavi u 48. minuti, za 2:1 je zabio Morgan Sanson u 60. minuti, a pobjedu domaćina potvrdio je Radonjić u sudačkoj nadoknadi.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za Marseille, dok Toma Bašić nije nastupio za goste.

Reims je pobijedio St. Etienne 3:1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih šest kola. Strijelci za domaći sastav bili su Oudin (10), Dia (67) i Doumbia (90+2), dok je gol za goste zabio Hamouma (59).

  • +5
  • +2

Ligue 1, Olympique Marseille - Olympique Lyon

Izvor: Profimedia / Autor: Sylvain THOMAS / AFP / Profimedia

Nantes je slavio protiv Dijona 1:0, a gol odluke zabio je Blas u 73. minuti.

Na ljestvici vodi PSG s 39 bodova, Marseille je drugi s 34 boda, dok Lille na trećem mjestu ima 28 bodova. Rennes ima 27, a Bordeaux i Nantes po 26.

Francuska 1. liga

Reims-St. Etienne3:1
Nantes-Dijon1:0
Marseille-Bordeaux21:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Paris Saint Germain16130339
2.Marseille1694331
3.Lille1784528
4.Rennes1683527
5.Bordeaux1675426
6.Nantes1782726
7.Lyon1774625
8.St. Etienne1774625
9.Reims1666424
10.Montpellier1766524
11.Monaco1673624
12.Angers1773724
13.Nice1772823
14.Brest1756621
15.Strasbourg1763821
16.Dijon1744916
17.Amiens1644816
18.Metz1736815
19.Toulouse17331112
20.Nimes1626812

Sljedeće utakmice

13.12.Lille-Montpellier
14.12.Metz-Marseille
14.12.Brest-Nice
14.12.Toulouse-Reims
14.12.Amiens-Dijon
14.12.Angers-Monaco
14.12.Nimes-Nantes
15.12.Bordeaux-Strasbourg
15.12.Lyon-Rennes
15.12.St. Etienne-Paris Saint Germain