moto gp

Marquez dojurio do treće uzastopne MotoGP pobjede

20.05.2018 u 16:44

Španjolac Marc Marquez na Hondi pobjednik je pete utrke svjetskog prvenstva u motociklizmu na stazi u Le Mansu u klasi MotoGP...

Marquezu je to bila 37. pobjeda u karijeri u ovoj klasi i treća ove sezone. Drugo mjesto osvojio je Talijan Danilo Petrucci (Ducati), a treći je bio njegov sunarodnjak Valentino Rossi (Yamaha).

Marquez je ovom pojedom povećao prednost u ukupnom poretku i sada vodi sa 95 bodova, Španjolac Maverick Vinales na drugom mjestu ima 59 bodova, a treći je Francuz Johann Zarco sa 58 bodova.

U klasi Moto 2 treći put ove sezone pobijedio je Talijan Francesco Bagnaia (Sky Racing Team) ispred Španjolca Alexa Marqueza (Honda) i njegovog sunarodnjaka Johanna Mira (Kalex).

Nakon pet utrka vodi Bagnaia sa 98 bodova, Portugalac Miguel Oliveira je drugi sa 73 boda, a treći je Španjolac Marquez sa 67 bodova.

• +25
MotoGP grid girls Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

U najslabijem razredu, klasi Moto 3 pobijedio je Španjolac Albert Arenas (Ktm) ispred Talijana Andree Migna (Ktm) i Španjolca Marcosa Ramireza (Ktm). U ukupnom poretku vodi Talijan Marco Bezzecchi sa 63 boda, drugi je njegov sunarodnjak Fabio de Giannantonio sa 59 bodova, a Španjolac Aron Canet na trećem mjestu ima 56 bodova.