TAMO IH ČEKA JUVE

Mario Pašalić prekrasnim golom potvrdio Atalantin ulazak u finale Kupa

24.04.2024 u 23:36

Nogometaši Atalante plasirali su se u finale talijanskog Kupa nakon što su na domaćem terenu u Bergamu pobijedili Fiorentinu 4:1 i time nadoknadili 0:1 iz prvog ogleda.

Već u osmoj minuti Atalanta je izbrisala minus iz Firence nakon što je Koopmeiners pogodio za 1:0. Gosti iz Firence su početkom drugog poluvremena ostali s igračem manje nakon isključenja Milenkovića, ali su unatoč tome izjednačili golom Martineza Quarte u 68. minuti.

U završnici je uslijedio žestoki nalet Atalante koja je brojčanu prednost materijalizirala s tri gola. U 75. minuti je Scamacca pogodio za 2:1, potom je Lookman u 90'+4 bio strijelac za 3:1, a sve je zaključio Mario Pašalić. U 90'+8. minuti hrvatski reprezentativac je golom okrunio domaći kontranapad tako što je prebacio suparničkog vratara i postavio konačnih 4:1. Pašalić je u igru ušao u 70. minuti.

Pašaliću je to bio ukupno šesti gol ove sezone. Četiri je dao u Serie A, a jedan u Europskoj ligi.

U finalu će Atalanta igrati protiv Juventusa, 15. svibnja na rimskom Olimpicu.

Talijanski kup, polufinale (uzvratne utakmice):

• Atalanta - Fiorentina 4:1 (Koopmeiners 8, Scamacca 75, Lookman 90+4, Pašalić 90+8 / Martinez Quarta 68), prva utakmica 0:1