košarkaška euroliga

Mario Hezonja u uvjerljivoj pobjedi protiv Partizana zabio 14 koševa

21.12.2023 u 23:00

Košarkaši madridskog Reala nastavili su dominirati ovosezonskom Euroligom te su u četvrtka na domaćem parketu, u 16. kolu, svladali Partizan 91:75

Od početka je Real vodio te je konstantno povećavao razliku. Utakmica je prelomljena tijekom treće četvrtine, a nakon kraja te dionice Real je imao čak 25 koševa prednosti.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja odigrao je za Real 17 minuta te je ubacio 14 koševa uz 4-5 šut za dva i 2-6 za tricu. Uz to je imao i tri skoka te jednu ukradenu loptu. Prvi strijelac Reala bio je Džanan Musa koji je ubacio 23 koša, a kao i Hezonja 14 koševa za Madriđane je postigao Vincent Poirier.

Real je uvjerljivo vodeći na ljestvici s omjerom 15-1. Slijede Virtus iz Bologne s 11-5 te Barcelona koja ima deset pobjeda i pet poraza.