nizozemski kup

Novi šokantni poraz i debakl Ajaxa; četvrtoligaš je izbacio 'kopljanike' iz Kupa

21.12.2023 u 21:20

Veliko iznenađenje dogodilo se u 2. kolu nizozemskog nogometnog Kupa, četvrtoligaš Hercules na domaćem terenu je svladao Ajax 3:2

Nastavljena je time turobna sezona Ajaxa koji je u posljednje vrijeme donekle popravio situaciju u prvenstvu te je trenutačno na petom mjestu ljestvice, ali je novi težak udarac doživio u Kupu.

Zvijezda velike pobjede kluba iz četvrtog ranga bio je Tim Pieters koji je postigao uvodna dva gola za domaćina. U 16. minuti je načeo suparnika iz Amsterdama, dok je u 66. odlično potegnuo s vrha šesnaesterca i na opće oduševljenje navijača pogodio za 2:0.

Ajax se uspio vratiti na 2:2 s dva brza gola u završnici, strijelci su bili Brobbey u 83. i Akpom u 89. minuti i kada se očekivao treći gol gostiju ili odlazak u produžetke uslijedila je nova senzacija.

Grotenbreg se u 93. minuti dobro snašao pred golom Ajaxa i zabio za veliku pobjedu Herculesa.

Od hrvatskih nogometaša u Ajaxu samo je Josip Šutalo na terenu svjedočio novom ovosezonskom debaklu. Odigrao je Šutalo cijelu utakmicu, dok su Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi za pričuve kluba iz Amsterdama.