JORDAN MU SREDIO FRIZURU

Mario Hezonja odigrao najbolju utakmicu u NBA karijeri; trener Knicksa otkrio zanimljiv detalj o Hrvatu

04.04.2019 u 09:00

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja odigrao je, protiv svoje bivše momčadi Orlando Magica, najbolju utakmicu u NBA karijeri. Usprkos porazu New York Knicksa 114:100 Hezonju je trener nakon utakmice pohvalio te je svima otkrio kako ga je motivirao….

Momčad Orlando Magica grčevito se bori za mjesto u doigravanju, a New York je već odavno ispao iz utrke pa je stoga njihov trener David Fizdale sklon čestim promjenama u startnoj petorci.

U Orlandu je priliku u startnoj petorci dao Hezonji koji je za ukupno 34 minute 22 od ukupno 29 koševa (šut iz igre 11-22, trice 1-5, slobodna bacanja 6-6) ubacio u drugom poluvremenu. Uz to je dodao devet skokova, pet asistencija, dvije osvojene i četiri izgubljene lopte. Mnogi analitičari se slažu kako je izgledao kao ozbiljan NBA igrač i nema sumnje kako će u ljeto, kada postane slobodan igrač, biti zainteresiranih klubova.

Očito je Dubrovčanin Hezonja, kojeg je Orlando 2015. godine izabrao kao petog na NBA draftu, imao dodatni motiv da se dokaže protiv kluba u kojem je proveo prve tri sezone.

'Još ranije sam rekao Mariu, bez obzira na sve, počinješ u petorci i želim da izađeš na parket i pokažeš svim u Orlandu kakav si igrač i kako ti je mjesto u ovoj ligi još dugi niz godina', kazao je nakon utakmice David Fizdale otkrivši tako kako je motivirao Hrvata koji je zbog šest osobnih pogrešaka pred kraj utakmice, kada se New York približio, morao iz igre.

'Mislim da je svima, kada je izašao na teren, pokazao što može', dodao je Fizdale koji je tako ispunio obećanje.

'Zaista kako cijenim trenerov potez. Nadam se da će Orlando izboriti doigravanje i bit ću njihov prvi navijač koji će gledati doigravanje', rekao je nakon utakmice Hezonja koji je nedugo nakon utakmice na društvenim mrežama postao hit zbog videa na kojem mu suigrač DeAndre Jordan popravlja frizuru. Video pogledajte OVDJE.

Dodajmo kako je kod Orlanda, koji se ovom pobjedom probio na osmu poziciju Istoka, najbolji bio Crnogorac Nikola Vučević s 29 koševa i 13 skokova.

Bojan Bogdanović je u gostujućoj pobjedi Indiana Pacersa od 108-89 nad Detroit Pistonsima u 34 minute na terenu zabio 17 koševa (šut iz igre 7/15, trice 0/3), pridodavši tome četiri skoka, tri asistencije te po jednu ukradenu loptu i jedan blok. Thaddeus Young je bio najbolji strijelac Indiane sa 21 poenom, osam skokova i četiri asistencije. Andre Drummond je predvodio Pistonse sa 28 koševa i 19 skokova.

Minnesota Timberwolves Darija Šarića su u gostima sa 110-108 nadigrali Dallas Maverickse, a hrvatski košarkaš je odigrao 30 minuta i upisao 14 koševa (šut iz igre 5/14, trice 2/8) uz pet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Karl-Anthony Towns je bio najbolji pojedinac Minnesote sa 28 koševa i 13 skokova, a Andrew Wiggins, koji je utakmicu završio sa 19 koševa, zabio je pobjednički koš 19 sekundi prije kraja.

Kod Dallasa je najbolji bio Luka Dončić sa 27 pogodaka, 12 skokova i šest asistencija što mu je 16. double-double ove sezone.

Od LA Clippersa su sa 135-103 bolji bili Houston Rockets koje je sa 31 košem predvodio James Harden. Chris Paul je dodao 29 koševa za visoku pobjedu Houstona, a Shai Gilgeous-Alexander je sa 20 poena bio najbolji pojedinac Clippersa. Ivica Zubac je odigrao 20 minuta za poraženu momčad, upisavši u tom vremenu pet koševa (šut iz igre 1/3), jednu asistenciju, tri ukradene lopte i jedan blok. Clippersi sada zaostaju utakmicu i pol za Utahom u utrci za peto mjesto Zapadne konferencije.

Utah Jazz je pak u gostima sa 118-97 svladao Phoenix Sunse, a do pobjede su ih vodili Donovan Mitchell sa 29 koševa i Joe Ingles sa 27. Najbolji kod Phoenixa bio je Richaun Holmes koji je utakmicu završio sa 16 ubačaja, a Dragan Bender je ubacio u 23 minute igre sedam koševa (šut iz igre 3/7, trice 0/4), sedam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Rezultati

• Detroit Pistons - Indiana Pacers 89-108 (Bojan Bogdanović je odigrao 34 minute za Indianu, zabio je 17 koševa i upisao četiri skoka, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok)
  • Orlando Magic - New York Knicks 114-100 (Mario Hezonja je odigrao 34 minute za New York, zabio je 29 koševa i upisao devet skokova, pet asistencija i dvije ukradene lopte)
  • Washington Wizards - Chicago Bulls 114-115
  • Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 130-122
  • Brooklyn Nets - Toronto Raptors 105-115
  • Miami Heat - Boston Celtics 102-112
  • New Orleans Pelicans - Charlotte Hornets 109-115
  • Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 108-110 (Dario Šarić je odigrao 30 minuta za Minnesotu, zabio je 14 koševa i upisao pet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu)
  • Denver Nuggets - San Antonio Spurs 113-85
  • Phoenix Suns - Utah Jazz 97-118 (Dragan Bender je odigrao 23 minute za Phoenix, zabio je sedam koševa i upisao sedam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu)
  • Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 116-89
  • LA Clippers - Houston Rockets 103-135 (Ivica Zubac je odigrao 20 minuta za Clipperse, zabio je pet koševa i upisao osam skokova, jednu asistenciju, tri ukradene lopte i jedan blok)