• Zadnja izmjena 10.01.2010 15:46
  • Objavljeno 10.01.2010 u 15:30
Marin Čilić Melbourne

Izvor: Reuters / Autor: -

Najbolje rangirani hrvatski tenisač Marin Čilić sjajno je otovrio novu tensiku sezonu. U indijskom Chennaiju obranio je prošlogodišnji naslov, a skinuo je i 'prokletstvo' u dvobojima sa Švicarcem Wawrinkom kojeg je, nakon dva sata i 40 minuta svladao sa 7:6 (2), 7:6 (3). Čiliću je ovo četvrta turnirska pobjeda

Marin Čilić 2010. godinu otvorio je turnirskom pobjedom u indijskom Chennaiju, vrijednom 400.000 američkih dolara. Čilić je u finalu sa 7:6 (2), 7:6 (3) svladao Švicarca Stanislasa Wawrinku i tako obranio prošlogodišnji naslov, ali i stigao do prve pobjede nad Švicarcem. Naime, Wawrnika je u dosadašnjih četiri ogleda salvio svih četiri puta, pa se Čilić morao boriti i protiv neugodne tradicije.

O pobjedniku prvog seta odlučivao je tie-break, jer oba su tensiača iskoristila po jednu break-priliku, a i u gotovo svim ostalim statističkim pokazateljima suparnici su bili izjednačeni. Tek je wawrinka imao tri as-servisa više od Čilića. Čilić je u 13. gemu  Wawrinki ostavio samo 'mrvice'. Naime, Švicarac je osvojio tek dva boda.

Drugi set sjajno je počeo za našeg tenisača je ruspio je oduzeti servis suparniku. No, kako mu je oduzeo servis, tako ga je Čilić i izgubio. Novu prigodui da odmakne suparniku Čilić je imao u osmom gemu ali ni dvije break lopte nisu mu bile dovoljne da oduzme servis protivniku. Tako je i o pobjedniku ovog seta odluka padala u 13. igri. Čilić je vrlo brzo s dva mini-breaka stigao do važne prednosti, a nju je uspio sačuvati do kraja.

Čilić je u Chennaiju stigao do četvrte ATP turnirske pobjede.