serie a

Marcelo Brozović i Ivan Perišić sve bliže naslovu prvaka; novi kiks lošeg Juventusa omogućio Atalanti proboj na drugo mjesto

25.04.2021 u 17:19

Nogometaši Intera napravili su još jedan korak na putu do osvajanja 19. naslova prvaka Italije minimalnom 1:0 pobjedom protiv Hellas Verone u susretu 33. kola Serie A

U izjednačenoj utakmici presudio je gol Darmiana u 76. minuti nakon brzog protunapada i lucidnog proigravanja Eriksena.

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 79., a Ivan Perišić do 65. minute, dok su Ivor Pandur i Nikola Kalinić ostali na klupi Verone koju vodi Ivan Jurić.

Vodeći Inter sada ima 79 bodova, 13 više od drugog Juventusa, koji je igrao 1:1 na gostovanju kod Fiorentine, te trećeg Milana, koji će svoj susret 33. kla igrati u ponedjeljak protiv Lazija u Rimu. Verona, koja je izgubila sedmu od posljednjih osam utakmica, ostala je 10. s 41 bodom.

• +6
Inter - Hellas Verona, Serie A, 25.4.2021. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

U Firenci je Fiorentina povela iz kaznenog udarca zbog igranja rukom Rabiota kojega je u 29. minuti realizirao Vlahović, a na 1:1 poravnao je Morata odmah po polasku u drugo poluvrijeme sjajnim udarcem iskosa s desne strane.

Fiorentina je ovim bodom stigla do učinka od 34 boda te se nalazi na 14. mjestu, a 18. Cagliariju koji se nalazi u zoni ispadanja bježi šest bodova.

Nogometaši Atalante izbili su na drugo mjesto ljstvice talijanskog prvenstva uvjerljviom 5:0 domaćom pobjedom protiv Bologne u posljednjem nedjeljnom susretu 33. kola.

Atalanta je povela sredinom prvog poluvremena kada je Muriel u 22. miniti sjajno petom proigrao strijelca Malinovskog. Na 2:0 povisio je Murile iz kaznenog udarca u 44. minuti, a sve dvojbe oko pobjednika riješili su Freuler u 57. i Zapata u 59. minuti. Konačnih 5:0 postavio je Mirančuk u 73. minuti utakmice.

Mario Pašalić i Boško Šutalo ostali su na klupi Atalante koja sada ima 68 bodova, 11 manje od vodećeg Intera, ali dva više od trećeg Juventusa i četvrtog Milana koji ima utakmicu manje.