engleska liga

Manchester United napokon pronašao žrtvu, Chelsea uvjerljiv, Leicesteru VAR poništio tri gola

11.01.2020 u 18:28

Nogometaši Manchester Uniteda su u 22. kolu engleskog prvenstva na svom Old Traffordu svladali posljednju momčad lige, Norwich, 4:0. Chelsea je doma bio uvjerljiv, slavio je protiv Burnleya 3:0...

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu bez ikakvih problema svladao čvrsti Burnley 3:0. Goste je načeo Jorginho iz penala u 27. minuti, Abraham je u 38. povisio na 2:0, a Hudson-Odoi je u 49. minuti trećim golom potvrdio pobjedu 'bluesa' koji su sada s 39 osvojenih bodova četvrti na prvenstvenoj ljestvici.

Mateo Kovačić je utakmicu svog Chelseaja odgledao s klupe za pričuve.

Manchester United je napokon pronašao žrtvu, na svom je Old Traffordu slavio protiv Norwicha 4:0. Rashford je protiv posljednje momčadi lige zabio dva gola (27. i 52. iz jedanaesterca), po jedan su dodali Martial (54.) i Greenwood (76.).

Everton je golom Richarlisona 1:0 savladao Brighton, dok je W'hampton doma remizirao s Newcastleom 1:1.

Leicester lagano gubi korak za vodećim Liverpoolom nakon što je na svom King Poweru izgubio 2:1 od Southamptona uz dva poništena gola i penal. Praet je bio strijelac za Leicester u 14. minuti, ali su Armstrong i Ings donijeli 'svecima' veliki preokret i tri boda.

• +5
Premier liga, Manchester United - Norwich Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

'Lisice' su sada na velikih minus 13 u odnosu na vodeći Liverpool koji ima i dvije utakmice manje.

U prvoj današnjoj utakmici Crystal Palace i Arsenal odigrali su 1:1. 'Topnici' su sjajno otvorili utakmici i poveli već u 12. minuti. Lacazette je upisao sjajnu asistenciju, a za 1:0 zabio je Aubameyang. Izjednačio je Ayew u 54. minuti, a u 67. minuti stvari su se dodatno pogoršale za 'topnike'. Aubameyang je faulirao Meyera, a sudac mu je pokazao žuti karton. No, nakon konzultacija s VAR sobom odluka je promijenjena i napadač Arsenala je dobio izravan crveni karton.

I s igračem manje Arsenal je imao priliku za pobjedu, u 82. minuti Pepe je pogodio stativu, a odbijenu loptu Lacazette nije uspio zakucati u gol...