• Zadnja izmjena 23.02.2012 09:37
  • Objavljeno 22.02.2012 u 20:06
Sergio Aguero

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Momčad Manchester Cityja i u uzvratnom ogledu Europske lige pobijedio je portugalski Porto i tako se plasirao u osminu finala. Nakon pobjede u gostima, City je slavio i na svom stadionu i to uvjerljivo 4:0

Nogometaši Manchester Cityja prvi su izborili plasman u osminu finala Europa lige. U uzvratu 1/16 finala na svom su Etihadu savladali Porto 4:0 i tako izbacili aktualnog prvaka s ukupnih 6-1. Nakon 2:1 pobjede na Dragau, 'građani' su domaću publiku razgalili već nakon 19 sekundi.

Zabio je argentinski napadač Sergio Agüero malo iskosa s desne strane prizemnim udarcem u dalji kut nakon asistencije Yaye Tourea i tako izjednačio najbrži ovosezonski gol postignut u ovom natjecanju. Podsjećamo, jednako brzo zabio je i Taison iz Metalista u utakmici protiv Red Bull Salzburga.

Nakon postignutog gola City je prepustio inicijativu Portu, ali portugalski prvak nije svoje prilike uspio realizirati. Potom u završnici susreta sastav Roberta Mancinija demonstrira svoju napadačku moć i u razmaku od deset minuta zabija tri gola.

U 76. minuti s ruba peterca zabio je bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko nakon asistencije Agüera, nakon čega je branič Porta Rolando zbog prigovora zaslužio drugi žuti karton.

Do kraja su se u strijelce upisali i David Silva i David Pizarro, a oba je puta za gol asistirao Džeko.

Cityju je ovo prva europska utakmica u kojoj je zabio četiri gola od 1978. godine (pobjeda protiv Standarda 4-0), dok je Porto izgubio s više od tri gola razlike po četvrti put od 1998. godine. Zanimljivo, sva četiri visoka poraza doživjeli su na gostovanjima kod engleskih klubova.