PRAVI POTHVAT

Manchester City je na Santiago Bernabeu napravio Realu ono što je još uspjelo samo jednom velikanu

27.02.2020 u 14:54

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Real je poveo na Bernabeu protiv Manchester Ciytja, ali i na kraju izgubio (1:2), a to mu se dogodilo drugi puta u povijesti

Podsjećamo, Real je poveo u 60. minuti preko Isca, no gosti su okrenuli rezultat golovima Gabriela Jesusa u 78. minuti i Kevina de Bruynea u 84. minuti iz jedanaesterca.

'Građani' su dakle slavili na Santiago Bernabeu usprkos neugodnoj tradiciji koja kaže da domaćin u pravilu ne gubi utakmicu na svojem stadionu ako prvi zabije pogodak.

Zapravo prije Manchester Cityja samo je još jedan klub u Ligi prvaka uspio slaviti, a da je prvo Real zabio pogodak. Riječ je o Milanu koji je prvi napravio taj pothvat u listopadu 2009.

Bilo je to treće kolo po skupinama. Real je poveo golom Raula (19), Milan preokrenuo pogotcima Pirla (62) i Pata (66). Drenthe je izjednačio u 76, da bi Pato svojim drugim golom u 88. minuti donio bodove milanskom velikanu.

Inače, te sezone su oba kluba ispala u osmini finala.