francuska liga

'Mali' Reims na Parku prinčeva šokirao PSG i njegove skupo plaćene zvijezde; na ovo su čekali 44 godine

25.09.2019 u 23:34

U susretu sedmog kola francuskog nogometnog prvenstva Reims je na Parku prinčeva pobijedio prvaka PSG 2:0 upisavši prvu pobjedu u Parizu nakon skoro 44 godine...

Reims je poveo u 29. minuti golom Hassane Kamare. Ubacio je Marshall Munetsi, a Kamara sjajno skočio i glavom zabio za vodstvo gostiju. Senzacionalnu pobjedu Reimsa potvrdio je Boulaye Dia golom u sudačkoj nadoknadi.

Reims je dobio PSG i prošle sezone, ali kod kuće sa 3:1, no zadnju pobjedu na Parku prinčeva ostvario je u prosincu 1975. godine.

Angers je gostujućom pobjedom 2:0 kod Toulousea skočio na drugo mjesto. Gosti su stigli do bodova u posljednjim trenucima susreta, a oba gola zabio je Rachid Alioui (88, 90+5). Za goste je cijeli susret odigrao Mateo Pavlović.

Identičnim rezultatom doprvak Lille je slavio protiv Strasbourga. Najbolji igrač utakmice bio je Victor Osimhen koji je 43. minuti zabio za 1:0, a u 64. asistirao Loicu Remyju za 2:0. Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Lyon je nastavio s očajnim rezultatima odigravši 2:2 na gostovanju kod Bresta. 'Lavovi' su otvorili prvenstvo s dvije pobjede, a potom nanizali pet susreta bez slavlja.

• +9
PSG - Real Madrid, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: Yoan Valat

Lyon je vodio 1:0 i 2:1, ali se Brest oba puta sjajno vratio. Oba gola za Brest zabio je Yoann Court (29, 85), a za goste su bili strijelci Moussa Dembele (28) i Gnaly Cornet (69).

Bordeaux je na gostovanju pobijedio Amiens sa 3:1, a Toma Bašić nije nastupio za pobjednički sastav.

Domaćin je poveo u 2. minuti golom Stevena Mendoze, no Yacine Adli je do kraka poluvremena okrenuo rezultat golovima u 9. i 45. minuti. Pobjedu gostiju potvrdio je Samuel Kalu u 73. minuti.

Na ljestvici vodi PSG s 15 bodova, koliko ima i Angers na drugom mjestu, a zatim slijede Lille i Nantes s po 13 bodova.