ŠPANJOLSKIH POLA TUCETA

Malaga nastavila 'gaziti', Zenit čami na dnu

03.10.2012 u 22:54

Tko je najuvjerljivija momčad Lige prvaka nakon prva dva kola? Španjolska Malaga je odgovor. Nakon 180 minuta ta momčad ima 6 bodova i razliku pogodaka 6-0

Poslije domaćih 3-0 protiv Zenita, istovjetnu pobjedu je Malaga ostvarila u Bruxellesu kod Anderlechta. Poput super iskusne momčadi Malaga je djelomično prepustila Anderlechtu da diktira tempo, ali je isto tako bila krajnje opasna u protuudarima, koji su učestali nakon prvog postignutog pogotka.

Taj je prvi gol bio sjajan, a dogodio se u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Nakon kornera, na 25 metara, je loptu dočekao 29-godišnji Portugalac Pereira dos Santos Eliseu. Odapeo je punom snagom, a lopta je odsjela u rašlje domaćih vratiju.

U drugi dio je belgijska momčad krenula s namjerom izjednačavanja, no gadno su prizemljeni iz kontri i polukontri. Prvo je domaća momčad u 56. napravila jedanaesterac kojeg je realizirao Joaquin, a potom je samo sedam minuta kasnije opet Eliseu zabio za 3-0.

Takav je rezultat odveo utakmicu u mirnije vode - Anderlecht je postao potpuno utučen, a igrači Malage su već na travnjaku počeli sa slavljem.

U idućem kolu igraju Zenit - Anderlecht, te Malaga - Milan.

Liga prvaka, 2. kolo, skupina C:

Anderlecht - Malaga 0-3 (Eliseu 45+1, 63, Joaquin 56-11m)
Zenit - Milan 2-3 (Hulk 45+2, Širokov 49 / Emanuelson 13, El Shaarawy 16, Hubočan 75-ag)

Redoslijed: 1. Malaga 6, 2. Milan 4, 3. Anderlecht 1, 4. Zenit 0