26.02.2016 u 19:56

• +5

NK Zagreb - NK Istra 1961

Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoić

U drugoj utakmici 24. kola MAXtv Prve lige igranoj u petak u Kranjčevićevoj Zagreb i Istra 1961 odigrali su 1-1

U Kranjčevićevoj nije bilo pobjednika - rasplet je to koji je više odgovarao gostima, a ovim neodlučenim rezultatom Zagreb se još više približio Drugoj ligi.

Od prve minute bio je to borben susret, ali s premalo ideje kod obje momčadi. Zagreb je u prvom poluvremenu bio nešto bolji, upravo za jedan pogodak koji je došao u ranoj fazi.

Nakon slobodnjaka lopta se odbijala u petercu Istre 1961 da bi je iz blizine glavom u mrežu ugurao Tešija za 1-0.

Rezultat se nije mijenjao sve do 63. minute, a tada se dogodio najljepši trenutak utakmice. Poslije ubačaja s desne strane Zagrebov igrač Šulc promašio je loptu koju je na vrhu šesnaesterca koljenom primirio Varela i zatim izjednačio preciznim volejom. Lijep potez Argentinca u debiju.

Zatim se igra preselila na polovicu Puljana. U 73. bila je sporna situacija - Heister je tijelom odnio Tešiju, no sudac Bruno Marić nije mislio da je to za bijelu točku.

Ipak, osam minuta kasnije došao je kazneni udarac za domaćina. Kontakt na Šulcu, možda izvan 16 metara, za suca Marića bio je - unutra. Loptu je uzeo bivši reprezentativac Sijera Leonea Strasser i promašio.

Do kraja utakmice vidjeli smo očajničke napore Zagreba da dođe do pobjedničkog gola, a Puljani su se panično branili i obranili.

Dodajmo kako je Zagreb u nizu od osam utakmica bez pobjede, a Istrin je još gori – čak 11, no položaj na ljestvici ide u korist gostiju koji su osmi s 21 bodom dok su 'pjesnici' zabetonirani na dnu s tek devet bodova.

Inter Zaprešić - Slaven Belupo 2:1
Zagreb - Istra 1961 1:1