SAIDOVA GOLČINA NADE

Maccabiju pobjeda, Hajduku gol uoči vrućeg uzvrata

18.08.2016 u 21:02

Nogometaši Hajduka poraženi su od Maccabija u Tel Avivu rezultatom 2:1, no unatoč porazu pokazali su da mogu igrati s favoriziranim protivnikom

Maccabi je počeo odlučnije i bolje i 'rastavio' Hajduk u prvih deset minuta. Kalinić je izvukao dvije dobre prilike Židova, no u devetoj minuti Alberman je potegnuo s 20 metara i kroz gusti blok pogodio za vodstvo Maccabija.

Ofenziva domaćina se nastavila i u idućih desetak minuta, a tada su Splićani došli do daha i ostvarili ravnotežu na terenu u većem dijelu ostatak dvoboja. Glasnu skupinu Torcidaša raspametio je Ahmed Said koji je u 56. minuti s lijeve strane silovitim udarcem svladao vratara Rajkovića i - napunio Poljud idućeg četvrtka.

Mogao je Hajduk i do boljeg rezultata, no Ohandza je malo zatim sa slične pozicije iz trka promašio suprotan kut. Kazna je stigla u 77. minuti kada je munjevita akcija Maccabija u tri poteza ostavila lak posao strijelcu Scarioneu za konačan rezultat.