francuska liga

Lyon protutnjao kroz Marseille; Duje Ćaleta-Car izravni je 'krivac' za težak poraz

12.05.2019 u 23:39

U derbiju 36. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio Marseille 3:0, a od 67. minute domaćin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Duje Ćaleta-Car...

Gnaly Maxwell Cornet je doveo Lyon u vodstvo u 24. minuti, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 67. minuti kada je mladi hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car zaradio drugi crveni karton ove sezone. Zanimljivo, i prvog je dobio protiv Lyona u njihovom prvom susretu ove sezone.

U dvoboju igranom 23. rujna prošle godine, kojeg je Lyon dobio sa 4:2, Ćaleta-Car je isključen u 83. minuti nakon što je kao posljednji igrač obrane faulirao Traorea. I ovoga puta je 'pocrvenio' zbog iste pogreške. Kao zadnji igrač obrane oborio je Martina Terriera.

S igračem više Lyon je u 84. minuti zabio za 2:0 i riješio pitanje pobjednika, a pogodak je postigao Moussa Dembele. Točku na i stavio je Cornet u 86. minuti svojim drugim golom na utakmici.

U ranije odigranom susretu nogometaši Lillea stigli su nadomak osiguranja druge pozicije zahvaljujući minimalnoj 1:0 domaćoj pobjedi protiv Bordeauxa. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Remy u 27. minuti.

Drugi Lille sada ima 72 boda, šest više od trećeg Lyona koji drži posljednju poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. 'Lavove' može tješiti što imaju četiri boda više od St. Etiennea dva kola prije kraja prvenstva.

• +4
Hoffenheim - Olympique Lyon Izvor: Licencirane fotografije / Autor: RONALD WITTEK / EPA

Hrvatski veznjak Toma Bašić igrao je za Bordeaux, koji je 14. s 38 bodova, do 71. minute.

Ranije u nedjelju su Rennes i Guingamp odigrali 1:1, pa su gosti izgubili sve izglede za ostanak u ligi. U sudačkoj nadoknadi Thuram je promašio kazneni udarac koji bi Guingampu zadržao izglede za očuvanje prvoligaškoj statusa.

Posljednji Guingamp ima 26 bodova, nedostižnih sedam manje od 17. Monaca i 18. Caena.

Na ljestvici vodi PSG s 88 bodova, Lile ima 72 boda, Lyon 66, a St. Etienne 62. Slijede Montpellier (58), Marseille (55), Nica (53).