MAXTV PRVA LIGA

Lukavstvo Machada i Ćorića donijelo pobjedu Dinamu

29.10.2016 u 19:41

Nogometaši Dinama u 14. kolu MAXtv Prve lige slavili su na gostovanju kod Intera u Zaprešiću 1:0. Za pobjedu 'modrih' zabio je Ante Ćorić u 9. minuti utakmice

Zaprešićani su do ove utakmice na svom terenu izgubili samo jednom ove sezone, još tamo u 2. kolu od Osijeka. Dinamo je na 'gostovanje' u zagrebačkom predgrađu stigao s mislima na utakmicu Lige prvaka sa Sevillom (srijeda). Osjetilo se to na samom početku utakmice, domaćin je ušao puno agresivnije i već u 8. minuti imao sjajnu priliku.

Ottochian se probio po lijevoj strani i ušao u sredinu, stigao je do vrha kaznenog prostora i sjajno tukao. Bio je dobar udarac, no golman Dinama Livaković bio je spreman i uspio je obraniti.

Već u sljedećem napadu Dinamo je poveo. Machado se spremao izvesti slobodan udarac, a obrana Intera potpuno je zaboravila na Antu Ćorića koji je ostao sam samcat na vrhu šesnaesterca. Machado je dubinskom loptom proigrao usamljenog Ćorića kojemu nije bilo teško matirati nemoćnog Čovića. Bio je to katastrofalan propust obrane 'žutih'.

Nakon toga se igralo poprilično otvoreno i ofenzivno na obje strane. Inter se nije predavao, prijetio je favoriziranim 'modrima', a do kraja poluvremena smo vidjeli i dvije vratnice.

Prvo je Jakov Puljić u 30. minuti iskosa s desne strane sjajno odmjerenim udarcem pogodio vratnicu. Milimetri su dijelili Inter od izjednačenja. U 44. minuti sjajnu su akciju izveli Ćorić, Soudani i Fernandes, 'izbacili' su Henriqueza u idealnu priliku, no njegov je udarac završio u vratnici...

U drugom dijelu utakmice tempo igre se smirio, domaći su 'padali' kako se utakmica bližila kraju, a 'modri' su bez većih problema kontrolirali rezultat. Najveću priliku imao je Šitum koji nije iskoristio sjajno ubacivanje Soudanija. Promašio je Šitum gol s pet metara udaljenosti... Do kraja je sjajnu priliku još imao i Machado koji je s četrdesetak metara pokušao prebaciti istrčalog golmana Intera Čovića, no nije bio precizan.