španjolska liga

[VIDEO/FOTO] Luka Modrić zabio u pobjedi Real Madrida; 'kraljevi' nisu briljirali, ali su ipak slavili kod Eibara

20.12.2020 u 23:23

U dvoboju 14. kola Primere Real Madrid je slavio u gostima kod Eibara 3:1, a strijelac drugoga gola za 'kraljevski klub' bio je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić

Real Madrid je sjajno ušao u utakmicu, poveo je već u šestoj minuti kada je Rodrygo proigrao sjajnog Karima Benzemu koji zabija za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0 za Real. Ovaj put je Benzema asistirao, a mrežu domaćina u 13. minuti lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora trese kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić. Bio mu je to drugi gol u Primeri ove sezone, a prvi je zabio u derbiju protiv Barcelone krajem listopada. Modrić je izašao iz igre u 73. minuti.

No, igrači Eibara nisu se predavali tako lako i krenuli su po izjednačenje. To im je uspjelo u 28. minuti, a fantastičan gol za 2:1 s nekih 25 metara u rašlje nemoćnog Courtoisa zabio je Kike.

U drugom poluvremenu Eibar je imao nekoliko dobrih šansi za poravnanje rezultata. Najbolju šansu imao je Muto u 71. minuti kada je pokušao glavom, ali lopta odlazi malo iznad gola Reala.

• +10
Eibar - Real Madrid, španjolska liga, 20.12.2020. Izvor: EPA / Autor: Juan Herrero

'Kraljevi' u drugom dijelu nisu blistali, ali su uspjeli zadržati prednost i na kraju osvojiti tri boda koje je u zadnjim sekundama potvrdio Lucas Vazquez koji je na asistenciju Benzeme zabio za konačnih 3:1.

Real je pobjedom došao na 29 bodova, isto koliko i lider Atletico, koji ima dvije utakmice manje, dok je Eibar 14. s 15 bodova.