MAXTV PRVA LIGA

Ludo u Stanovima, golijada, crveni karton, isključenje Tudora

13.07.2013 u 18:50

U subotu se nastavlja MAXtv Prva liga. Na rasporedu su dvije utakmice. U Sigetu su igrali Hrvatski dragovoljac i Lokomotiva (0:2), a u Stanovima je počeo okršaj Zadra i Hajduka (21 sat). Tekstualne prijenose pratite na tportalu

HD se vratio u prvoligaško društvo, a prvu pobjedu je izborio tako što je dobio dozvolu da se susret igra u Sigetu. No na terenu nije bilo dobro. Lokomotiva, koja je prošle sezone bila najugodnije iznenađenje, slavila je 2:0.

Nakon tog dvoboja selimo se u Stanove gdje je dalmatinski okršaj između Zadra i Hajduka. Domaćinu je u zadnji čas skinuta suspenzija pa će se 'bili' s Poljuda morati potruditi za bodove.

Golove s oba susreta moći ćete vidjeti na tportalu nekoliko minuta nakon što su postignuti.

Sve utakmice MAXtv Prve lige možete uživo pratiti na kanalima Arenasport ili putem PPV usluge, a ako niste korisnik MAXtv-a, utakmicu možete pogledati i preko 'pay per view' online servisa match.tportal.hr. Ako ste korisnik community portala Tribina.hr utakmice možete gledati ako na vrijeme osigurate svoju ulaznicu.

Zadar - Hajduk 1:5

90' - kraj utakmice
85' - 1:5 - GOOOOOL - Benucn je prizemnim udarcem sa 18 metara zabio petipogodak za Splićane
75' - 1:4 - GOOOOL - Bencun je napravio najveći dio posla, dodao je s lijeve strane Kouassiju koji sje sjajno okrenuo braniče, ali je tralajvo pucao, no lopta je došla do Pašalića koji ju je gurnuo u mrežu

Četvrti gol Hajduka

59' - Zadar tone, drugi žuti karton dobio je Jerbić, domaćin je s desetoricom
58' - 1:3 - GOOOOL - odlična lopta za Kouassija koji se varkom oslobio čuvara te je zatim svladao Gluića

Treći gol Hajduka

54' - Tudor je isključen zbog prigovaranja
53' - gol Maloče je opravdano poništen zbog zaleđa
48' - Mujan je ciljao s 20-tak metara, ali je lopta prošla 20-ak centimetara pored gornjeg lijevog kuta
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - 1:2 - GOOOOL - sada je sreća pomilovala Zadar. Blokiran je udarac Zadra, lopta je stigla do Terkeša koji je šalje u desni donji kut Kalinića

Terkešov pogodak

43' - brzu kontru Zadra loše je završio Kržan, oslobodio se čuvara, ali je pucao daleko od gola
34' - 0:2 - GOOOOL - Kouassi je petljao, pucao je, lopta se odbila, opet do Kiša kojem ponovno nije bilo teško pogoditi praznu mrežu

Drugi gol Kiša

26' - 0:1 - GOOOOL - Mujan je pucao, ali se lopta odbila od zadarskog bloka, preletjela je golmana pogodila vratnicu, odbila se ntrag u teren gdje je natrčao Kiš i gurnuo je u praznu mrežu

Prvi gol Kiša

23' - Ivančić je izbjegao zaleđe, opalio s ruba šesnaesterca s desna iskosa, ali je lopta fijuknula preko gola
21' - ubačaj s desne strane, lopta je došla do Mujana koji  je pokušao iz voleja, ali je lopta završila u bloku domaćeg igrača
18' - pokušaj gol Bilavera, ali visoko preko gola
8' - malo je zaiskrilo na terenu, Kouassi je dobio udarac laktom od Cona dok je ležao na terenu, izgledalo je namjerno, ali nije bilo kazni za zadrovog braniča
4' - sada je Kouassi izbjegao pozornosti domaće obrane, ali je uklizavanjem spasio Con
2' - Gržan je zamalo pobjegao obrani Hajduka, ali je napravio prekršaj u napadu
1' - počela je utakmica

Hrvatski dragovoljac - Lokomotiva
0:2

85' - Dragovoljac je malo toga pokazao, već sada se može reći kako će se boriti za prvoligaški ostanak. 'Lokosi' su rutinski uzeli bodove
77' - domaćin izgleda nemoćno da nešto napravi i barem dođe do jednog boda, Lokomotiva kontrolira u potpunosti rezultat
65' - Mišić je mogao zabiti treći pogodak, ali sa sedam metara nije bio precizan
58' - Brtan je opalio s 24 metra, Picak odbio loptu, na koju je naletio Sivonjić, ali je vratar gostiju još jendom odličnom reakcijom spriječio pogodak
48' - 0:2 - GOOOL - Chagov ubačaj s lijeve strane, lopta je stigla do Bručića koji je pogodio vratnicu, a lopta se odbila i pogodila u nogu golmana Čovića i završila u mreži

Autogol HD-a

45' - kraj prvog dijela
44' - Tomić je iz slobodnjaka stavio na male muke Picaka, ali je vratara 'lokosa' sigurno zaustavio nezgodan udarac
38' - novi udarac najopasnijeg igrača HD-a Jakšinića, ali pored desne vratnice
30' - 0:1- GOOOL - Šitum je zabio nakon sjajne asistencije Mrzljaka

Šitumov gol

21' - odličan ubačaj slijeve strane, usamljeni Sivonjić ju je pokušao primiriti na prsa, ali se lopta prejako odbila te je propala situacija koja je mirisala na dobru priliku
14' - Mišić je iznenada opalio sa više od 20 metara, a Čović je sjajnom reakcijom obranio
9' - prvi pokušaj gostiju, Chago je opalio sa 20 metara, ali je lopta otišla daleko od gola
5' - oprezan početak s obje strane, domaćin ima laganu terensku incijativu